Baník Žacléř - Tatran Hostinné 1:1 (0:0) na penalty 3:4

Z utkání, ve kterém mohl zvítězit každý, vezeme dva body ...

Sestava: Horák J. - Kracík L. - Sokolovič (73. Petružálek), Harvančák, Pešta - Boháč, Punner, Kracík J., Nossek - Horák L. (80.Rodr), Polák

Branka: 58´ Hradecký - 63´ Nossek

ŽK: 2:5 (Punner, Sokolovič, Pešta, Harvančák, Horák L.)

Rozhodčí: Gereg

Diváků: 40

V úvodu utkání Tatran „přežil“ dvě stoprocentní šance domácích. Už ve 2.minutě vystrašil všechny Harvančák, jehož krátkou malou domů vystihl protihráč, ale šanci zahodil. Ve 21.minutě po zbytečné ztrátě míče se před gólmanem Horákem objevili sami dva hráči - střela ale končí na břevně. Pak se hosté probrali a hrála se vyrovnaná partie, ale se zakončením byli obě mužstva na štíru. V největší šanci Tatranu v první půli se ocitl ve 40.minutě Luboš Horák, který po rohu hlavičkuje vedle.

Po změně stran fotbalový odvar pokračoval. V 55.minutě při nepovedené střele Honzy Kracíka přišel skluz Luboše Horáka na zadní tyči pozdě. Domácí hráči se ale více tlačili do zakončení a v 58.minutě vyřešil zmatky v obraně Tatranu domácí Hradecký - 1:0. Za pět minut ale bylo vyrovnáno, když Punner vysunul Nosska a ten samostatný nájezd s přehledem proměnil - 1:1. Zbytek zápasu se odehrával převážně na polovině Tatranu - domácí chtěli strhnout vítězství na svoji stranu. Co však nešlo vedle brány, pochytal výborný Horák a jednou musel míč vykopávat z brankové čáry Pešta. Tatran hrál v závěru na brejky a  z jednoho z nich mohl rozhodnout v poslední minutě Polák, který běžel sám na gólmana, míč si ale předkopl tak, že gólman ho chytá …

O druhém bonusovém bodu tak musela rozhodnout dovednostní soutěž čili penalty. V nich se zaskvěl Joska Horák, který tři penalty vyrazil. A protože i hráči Tatranu trefovali ze začátku tyče a břevna, rozhodl až v šesté sérii přesnou střelou Punner a na penalty tak Tatran vyhrál 4:3.

Poslední podzimní kolo odehraje Tatran v sobotu 7.11. od 14,00 hod. v Libči. Sraz na hřišti ve 12,30 hod.

Autor: Zdeněk Macháček