Tatran Hostinné - FC Vrchlabí "B" 5:1 (1:0)

V plné síle přesvědčivé vítězství ...

Sestava: Horák J. - Kracík L. - Ulvr (87.Rodr), Harvančák, Pešta - Hradecký, Kosina (76.Boháč), Punner, Nossek - Polák (70.Horák L.), Petružálek

Branky: 73´a 76´ Luboš Horák, 30´ Punner, 50´ Petružálek, 72´ Luboš Kracík - 78´ Vejnar

ŽK: 1:1 (Pešta)

Rozhodčí: Mahrla - Říha, Rosa

Diváků: 50

Nejprve pro čtenáře, kteří mají problém s objektivitou. Hosté byli po celý zápas lepší a z mnoha šancí se prosadili pouze jednou. Tatran se trápil, ale nějakým způsobem se mu podařilo vstřelit pět branek a tak těsně zvítězil.

A teď jako vždy normálně. Konečně se sešla slušná sestava a tak domácí chtěli odčinit prohru s Vítěznou. Začátek zápasu byl opatrný, když si obě mužstva zvykala na těžký terén. Postupně se ale iniciativa přesouvala na domácí kopačky. Ve 14.minutě centr Petružálka trefuje hlavou do odkryté brány Polák, gólman ale reflexivně vyráží na roh. Ve 30.minutě našel Kosina volného Punnera a ten prostřeluje smeknuvšího se gólmana - 1:0.

Ve druhé půli přišla gólová smršť Tatranu. V 50.minutě dlouhý výkop Horáka vybojoval Polák pro Petružálka a ten se levou nemýlí - 2:0. Hosté se pak dvakrát ocitli v dobré šanci ale jejich koncovka byla nepřesná, stejně jako Polákova, který po centru Ulvra hlavičkuje do boční sítě. V 72.minutě se trefuje Luboš Kracík z přímáku z hranice šestnáctky a o minutu později zvyšuje na 4:0 střídající Luboš Horák, který v 76.minutě dokončil kanonádu, když ho před brankou našel Hradecký. Dvě minuty na to už hosté pouze korigovali na konečných 5:1.

Příští týden zajíždíme ve středu 28.10. do Podhůří a v sobotu 31.10. do Žacléře (začátky 14,00 hod.).

Autor: Zdeněk Macháček