Sokol Vítězná - Tatran Hostinné 2:0 (0:0)

V utkání sahal Tatran po bodu, ale góly v posledních minutách je bez něho ...

Sestava: Horák J. - Dřízhal - Sokolovič, Petik, Geletič - Hradecký, Kosina, Punner, Nossek - Polák, Petružálek (91.Rodr)

ŽK: 3:4 (Nosek, Geletič, Petružálek, Dřízhal)

ČK: 0:1 (Geletič po 2 ŽK)

Rozhodčí: Rolf - Mlynář, Herák

Diváků: 40

Nemoc, zranění, potrestaní, práce, chlastání - to je výčet pěti oblastí, kvůli kterým zase chybělo osm hráčů. Přesto jsme byli favorizované Vítězné minimálně vyrovnaným soupeřem. První poločas mohl skončit 2:2. V 18.minutě domácí obrana propadla, Polák se dostal do úniku, prosadil se i přes gólmana Vachka, ale slabá střela skončila vedle. O čtyři minuty později se kolem Horáka poroučel k zemi Robek, rozhodčí pískl penaltu, ale Horák Vágnera vychytal. Robek po utkání přiznal, že se ho gólman ani nedotkl, ale to nebyl zdaleka poslední přehmat rozhodčího Rolfa. Ve 37.minutě je opět v úniku Polák, kam ho vyslal dlouhým výkopem Horák, ale Vachek domácí zachraňuje. Před odchodem do kabin ještě Vágner trefuje tyč.

Po změně stran se hrálo prakticky od vápna k vápnu. Tatran několikrát zahrozil střelami (2x Hradecký, 2x Punner), domácí zase zahrávali velké množství standartních situací, ale nic se z toho neurodilo. A tak když vše spělo k penaltovému rozstřelu, začaly se teprve dít věci. V 89.minutě šel Horák na malém vápně do souboje ve výskoku, byl zřejmě faulován a volný hráč na hranici šestnáctky trefuje odkrytou bránu - 1:0. Asistent na pomezí to viděl dobře, ale prohlásil, že to záleží na hlavním rozhodčím. Ale od čeho je sakra delegovaný? Tatran pak vrhnul poslední síly do útoku a centr zprava zastavuje domácí obrana rukou (reklamovali to hráči dost hlasitě, já jsem to dobře ze střídačky neviděl). Bohužel to neviděl ani rozhodčí - anebo to nechtěl vidět? Každopádně pár vteřin na to vylučuje Geletiče za zákrok, kterých bylo v utkání snad dvacet. Domácí se pak do rozhozené obrany v 91.minutě ještě jednou trefují a zápas končí.

Příští týden hrajeme doma s Vrchlabím „B“ - v sobotu 24.10., už od 14,30 hod.