Tatran Hostinné - FK HAVEX Strážné 3:0 (2:0)

Sestava: Horák J. - Ulvr, Filcsák, Kracík J. - Celar, Kosina, Nossek, Petik (6.Boháč), Polák - Horák L. (63.Jakubec Jan), Petružálek (90.Rodr)

Branky: 5´ L.Horák, 44´ Petružálek, 95´ Polák

ŽK: 2:1 (Filcsák, Nossek)

Rozhodčí: Přiklopil - Louda, Grigel

Diváků: 110

Do Hostinného zavítal druhý celek tabulky, ale domácí Tatran se z toho nepodělal. Začátek utkání mu vyšel parádně - už v 5.minutě obral Kosina soupeře o míč a vysunul Luboše Horáka, který prostřelil gólmana - 1:0. Ihned poté musel vystřídat zraněný Petik (třísla). Hosty inkasovaný gól probudil a najednou jich bylo plné hřiště, ale jejich koncovka byla žalostná nebo je vychytal skvělý Joska Horák. Ten doslova čaroval v 18. a pak ve 23.minutě, kdy zlikvidoval samostatný nájezd Smolíka. Závěr poločasu ale patřil Tatranu. Nejprve vystrašil gólmana tvrdou střelou Polák po přiťuknutí Horáka, za chvíli schází Horákovi krok po centru Kracíka. Ve 40.minutě lobuje gólmana Petružálek a ten ztěží vyráží na roh. Domácím pak zatrnulo ve 43.minutě, kdy po špatně zahraném ofsajd systému postupoval útočník sám na Horáka - ten však opět zachraňuje a říká si o nominaci na Borce kola. Minutu na to se potvrdilo nedáš - dostaneš. Luboš Horák z přímáku vypouští tvrdou střelu, kterou gólman vyráží a u míče je první Petružálek - 2:0.

Ve druhé půli si Tatran vedení pohlídal. Hosté sice  měli územní převahu, ale opět neplodnou. A tak mohlo opět udeřit na druhé straně. V 73.minutě si střídající Jakubec narazil míč s Polákem, vlétl do vápna a jeho střelu vyráží gólman na tyč. Rozhodčí se pak rozhodl nastavit sedm minut a Strážné se nadechlo k závěrečnému náporu, čímž otevřel okénka v obraně. V 95.minutě proto posílá míč z obrany Ulvr na Poláka, který sprint přes půlku hřiště zakončuje podél vyběhnuvšího gólmana k tyči - 3:0.

Pro hosty je možná výsledek krutý, ale fotbal se hraje na góly. Děkuji celému mužstvu Tatranu za předvedenou bojovnost a nasazení a doufám, že v tom budeme pokračovat i nadále. Dále děkuji našemu fanklubu za vytrvalé povzbuzování. Příští týden zajíždíme do Rtyně - v sobotu 3.10., už od 16,00 hod. - sraz na hřišti ve 14,15 hod. (rozhodčí Teichmann - Louda, Kejzlar).