Tatran Hostinné - TJ Lánov 3:3 (1:1) na pen. 3:2

Opět hrozilo, že budeme bez bodů, nakonec máme dva ...

Sestava: Horák J. - Hradecký, Filcsák, Kracík J., Pešta (46.Celar) - Polák (67.Rodr), Kosina, Punner, Nossek - Horák L., Petružálek

Branky: 17´ a 55´ Petružálek, 83´ Hradecký - 37´ Polák., 47´ Vaníček, 79´ vlastní Kracík

ŽK: 4:4 (Kosina, Kracík, Filcsák, Celar)

Rozhodčí: Seidel - Přiklopil, Káník

Diváků: 120

V Hostinném byl k vidění vyrovnaný a místy nervózní zápas, ve kterém byli hosté sice fotbalovější, ale domácí to nahradili nezměrnou bojovností, která je už zdobila v minulém utkání. S koncem trenéra nastaly změny v sestavě a myslím, že se vyplatily. Také jsme zaznamenali dva návraty - Marek Filcsák odehrál celé utkání a Dan Ulvr byl připraven na lavičce. V 17.minutě po faulu na Kosinu rozehrál míč z vlastní poloviny Filcsák, Luboš Horák ho hlavou prodloužil na Petružálka a ten střelou k tyči posílá Tatran do vedení. Hosté se pak probudili ale obrana Tatranu odolávala až do 37.minuty. To Honza Kracík netrefil ve vápně míč ale protihráče a proti domácím se kopala už pátá penalta v sezóně - 1:1. Ke konci poločasu mohl jít Tatran do vedení, když si vypracoval dvě pěkné šance. Nejprve se řítili sami na jednoho obránce Horák s Petružálkem - prvně jmenovanému se ale přes obránce nepodařilo přihrát. Vzápětí na to se sám před gólmanem ocitá Punner, ten však zázračně vyráží.

Začátek druhé půle se lépe vydařil lánovským. Ve 47.minutě přímý kop Horák vyráží na tyč a dobíhající Vaníček měl snadnou práci - 1:2. O osm minut později ale bylo vyrovnáno, když rohový kop Nosska poslal hlavou do sítě znovuzrozený střelec Petružálek. V 63.minutě byl v souboji o míč zasažen loktem protihráče Polák, musel vystřídat a byl odvezen do nemocnice. Podle posledních zpráv má otřes mozku, silně pohmožděnou krční páteř a obratle a je již v domácím ošetřování - přejeme brzké uzdravení! Utkání se pak zbytečně přiostřilo. V 79.minutě podnikli hosté rychlý brejk a přihrávku před bránu usměrňuje do vlastní sítě Kracík. Po smůle v předešlém utkání další rána. Mužstvo se ale nepoložilo a za čtyři minuty bylo vyrovnáno. Filcsákův přetažený přímý kop ze strany vrátil před branku Petružálek a v nastalém zmatku se nejlépe zorientoval Hradecký - 3:3. V 88.minutě všem zatrnulo, když po souboji o míč Kracíka s protihráčem ve vápně oba upadli a rozhodčí ukázal na penaltu. Po našich protestech se šel zeptat pomezního a správně ji odvolal. I tak jsme ovšem mohli zůstat bez bodů. Ve druhé minutě nastavení prošel hostující hráč po pravé straně až před Horáka, který jeho střelu vytlačil na tyč a dobíhající hráč se netrefil. Na řadu tak přišli penalty o druhý bod. Jako první kopou lánovští a Horák střelu vyráží. Pak už se nikdo nemýlí - za Tatran kopali Luboš Horák, Punner a Hradecký - a tak vítězíme 3:2.

Příští týden nás čeká derby v Dolní Kalné - v sobotu 19.9., už od 16,30 hod. - rozhodčí Seidel - Mrkvička, Prokůpek.