SK MFC Svoboda n.Ú. - Tatran Hostinné 5:2 (2:0)

Čekání na výhru trvá a krize pokračuje ...

Sestava: Horák J. - Celar, Rodr, Kracík J., Petružálek - Hradecký, Pešta, Harvančák, Kvášovský (86.Jelínek) - Polák, Horák L.

Branky: 70´ Hradecký, 80´ Harvančák

ŽK: 0:3 (Hradecký, Horák L., Pešta)

Rozhodčí: Teichmann - Kurtinec

Diváků: 60

Tatran zajížděl do Svobody s cílem konečně zase vyhrát, i když k utkání cestovalo pouze 11 hráčů a tak do hry zasáhl i trenér Jelínek. Zápas začal jako ve zlém snu. Domácí rozehráli, Rodr dovolil z levé strany odcentrovat, Petružálek míč minul a domácí útočník měl snadnou pozici - 1:0. Běžela 43.vteřina… Pak se dlouho hrálo na půlce domácích, ale Tatran marně dobýval domácí branku - pouze kopal jeden roh za druhým. V 17.minutě dlouhý výkop Josky Horáka zpracoval Polák a poslal do samostatného úniku Luboše Horáka, který ale trefuje gólmana. O čtyři minuty později domácí gólman opět zasahuje, když vyráží střelu Hradeckého. Ve 41.minutě domácí „uvařili“ před Horákem ojedinělý závar, který zadáci Tatranu na několikrát odvraceli. Když už se zdálo, že je po nebezpečí, zahrál Hradecký  rukou a domácí šli z penalty do dvoubrankového vedení.

Druhý poločas bohužel začal stejně, jako skončil první. Rodr zbytečně fauloval ve vápně, když domácí hráč byl zády k brance a Brejcha z další penalty zvyšuje na 3:0. Z toho už se hráči Tatranu těžko oklepávali a v 65.minutě inkasují počtvrté po další zbytečné ztrátě míče ve středu hřiště. Tatran pak vrhl všechny síly do útoku. V 67.minutě gólman ještě vyráží střelu Luboše Horáka, tři minuty na to je ale krátký na střelu Hradeckého, která se od tyče odráží do branky. V 80.minutě se z 25 metrů trefuje do šibenice Harvančák a snižuje na 4:2. To však je ze strany Tatranu vše. Domácí ještě stihnou v 83.minutě zvýšit na 5:2 dalším zbytečným gólem, když gólman Horák chytá centr s rukama nahoře, míč už drží, ale pohybem dolu trefuje hlavu překvapeného domácího hráče, od které se míč odráží do opuštěné branky…

Tatran tak má týden o čem přemýšlet, protože v sobotu 5.9. přijedou do Hostinného Staré Buky, které jsou zatím bez ztráty bodů.