Tatran Hostinné - Sokol Bílá Třemešná 0:2 (0:1)

Ve středečním vloženém kole se z vítězství radoval favorit ...

Sestava: Horák J. - Sokolovič, Harvančák, Rodr, Petružálek - Boháč (63.Przybyla), Pešta, Kosina, Müller (79.Vít) - Horák L., Seidl (56.Helwig)

ŽK: 4:1 (Pešta, Petružálek, Horák J., Müller)

ČK: 1:1 (Kosina - Pátý)

Rozhodčí: Havlík - Trejbal, Grigel

Diváků: 70

Už před zápasem se ukázalo, že středeční vložená kola Tatranu absolutně nevyhovují. Pro pracovní povinnosti chyběli Hradecký, Punner, Celar, dále zraněný Jan Kracík a nemocný Polák. Navíc jsme přivítali aspiranta na postup Bílou Třemešnou. A aby toho nebylo málo, už v 10.minutě zaúřadoval rozhodčí, který k údivu celého stadionu po faulu Kosiny a následnému přistrčení nekompromisně tasil červenou kartu pro oba aktéry. Po celou první půli Třemešná dobře kombinovala a Tatran se většinou jen bránil. Útoky však obrana i s gólmanem Horákem úspěšně odvracela nebo zakončení hostů bylo nepřesné. Výjimkou byla situace ze 37.minuty, kdy jinak velmi dobře hrající Harvančák dal příliš krátkou malou domů,  Horák zůstal po šlapáku soupeře ležet a Hažer poslal hosty do vedení.

Ve druhé půli tlak hostů pokračoval, ale osmělovat se začali i domácí. Šance na vyrovnání přišla v 65.minutě, kdy zaváhala stoperská dvojice hostů, které utekl Luboš Horák. Ten si počkal na nabíhajícího Helwiga, který však míč už před prázdnou brankou jen těsně minul. V 74.minutě fauloval ve vápně Müller a hosté z penalty zvýšili na 0:2. Pak už se utkání jen dohrávalo a Třemešná si zaslouženě odvezla tři body. Poděkování patří nastoupivším dorostencům Tatranu, kteří rozhodně v tak těžkém utkání nezklamali.

V sobotu 22.8. doma přivítáme Pilníkov (17,00 hod.).