Tatran Hostinné - Jiskra Libeč 3:0 (1:0)

První zápas sezóny skončil přesvědčivým vítězstvím Tatranu

Sestava: Horák J. - Celar (64. Boháč), Harvančák, Kracík J., Petružálek - Pešta, Punner, Kosina - Hradecký, Horák L. (75. Doubek), Polák (80. Geletič)

Branky: 45´ a 90´ Hradecký, 69´ Punner

Žluté karty: 3:4 (Polák, Doubek, Horák J.)

Rozhodčí: Přiklopil

Diváků: 50

K úvodnímu zápasu sezóny na hřiště Tatranu zavítal silný soupeř z Libče a byli to právě hosté, kteří se po úvodním oťukávání dostali do první větší šance. Jejich útočník si zaběhl na centr za obranu domácích, ale míč netrefil ideálně a jeho slabá střela z pěti metrů skončila mimo bránu. Poté se šance střídaly na obou stranách. Za zmínku stojí tyto dvě - hlavičku Honzy Kracíka po rohovém kopu na brankové čáře vyrazil  hostující gólman robinsonádou a na opačné straně se po chybě ve středu obrany řítil hostující útočník sám na branku, míč si však ukopl a ten skončil v rukou včas vyběhnuvšího Josky Horáka. Když už se zdálo, že se do kabin půjde za bezbrankového stavu, tak domácí udeřili. V nastaveném čase si Kosina před šestnáctkou hostí vyměnil míč s Punnerem, prostrčil ho na Hradeckého, který z hranice velkého vápna mířil přesně k levé tyči – 1:0.

Z kraje druhého se domácí hráči dožadovali penalty, když se po srážce s hostujícím obráncem poroučel k zemi Punner, ale píšťalka sudího zůstala němá. Tatran poté hrozil hlavně z rychlých protiútoků, které většinou tahal  velmi aktivní Polák. V 67. minutě, po jednom z nich, vybídl Polák ke skórování Luboše Horáka, ale jeho přízemní střelu vytlačil gólman na roh. O dvě minuty později už to vyšlo – Polák zatáhl míč po pravé straně, jeho centr napálil z blízka do břevna Hradecký a odražený míč dopravil do sítě Punner – 2:0.  Hosté v průběhu druhé půle několikrát zahrozili centrovanými míči, ale útočníci na ně o chloupek nedosáhli. V nervózním závěru se v několika šancích objevil Hradecký, který proměnil až tu poslední v 90. minutě, kdy ukončil střelou k tyči zmatky v hostujícím vápně a stanovil tak konečnou podobu skóre – 3:0.

Autor: Jakub Kvášovský