1 FK Nová Paka - Tatran Hostinné 1:1 (0:0) 24.5.09

Sestava:                  J.Zítko

D.Buchar    J.Vacek      O.Jelínek     R.Stránský

L.Zajíček   L.Przybyla   P.Grim  M.Ouhrabka

T.Baše               Š.Svoboda

Domácím výborně vyšel vstup do jarních bojů. Ztratil pouze z rezervou FKM Úpa. Byl tedy jasným favoritem tohoto duelu.

Z podivem však nepřišla žádná ofenzivní smršť , spíše vlažné tempo. K tomu hojně přispěli i hosté. A byli to právě oni, kteří mohli měnit nulu na skóre. V 15´po pěkném centru Grima chybí jen málo. Naběhnutý Baše volejem pálí těsně nad! Poté se dostanou do několika slibných šancí domácí. Dvakrát tutovku zazdí a jednou se předvede i gólman Zítko. Poločas pak pokračuje ve stylu ,,pouťák“.

Tatran po přestávce vymění pozice Bašeho s Grimem. Hosté pak získávají mírně navrch. Po sérii rohů se ve třetím v pořadí prosadí Vacek. 41´roh Przybyla a hlavička Jana Vacka -0:1!

V průběhu dalších minut se nic převratného neděje. Fotbal neměl valné úrovně , hra bez nápadu se spoustou pokažených přihrávek. Na obou stranách!!

Fotbalově živo bylo až v závěru. Domácí notně přidali v posledních deseti minutách. Čtyři minuty před koncem dojde k chybě v obraně Tatranu. Nepodařilo se včas odkopnout míč a zrodil se brejk, který je zakončen vyrovnávacím gólem – 1:1(66´)! Téměř celé utkání se nic nedělo, ale v posledních čtyřech ano. Po dvou vyložených šancích na obou stranách , a to hlavně ta Svobodova volala po gólu. Totálně však ,,zazdil“ přihrávku na Peterku! V posledních vteřinách se trochu jiskřilo a došlo bohužel i na nesportovní výroky!

Dle průběhu zápasu je remíza zasloužená.

Střídání: 55´M.Ouhrabka (D.Peterka)

ŽK: 40´Š.Svoboda

Autor: Boris Kováč