Tatran Hostinné - FK Dolní Kalná 3:1 (1:1)

Tatran rozhodl o svém vítězství v posledních pěti minutách ...

Sestava: Horák J. - Geletič, Harvančák, Punner (46.Pešta), Petružálek - Kracík L., Kosina, Kracík D. - Polák (90.Doubek), Kvášovský (58.Celar), Jakoubek

Branky: 31´ a 87´ Jakoubek, 92´ Kracík L. - 11´ Ježek

ŽK: 1:2 (Punner)

Rozhodčí: Mahrla - Bartoň, Grigel

Diváků: 200

Bojovné derby před pěknou diváckou kulisou zahájili lépe hosté, kteří v 11.min. po přímém kopu Jakoubka do zdi podnikli rychlý protiútok, Horák musel Šulce přistrčit a Ježek se z penalty nemýlil - 0:1. Tatran mohl srovnat ve 27.min., kdy střelu Davida Kracíka gólman Navrátil pouze přizvedl a na brankové čáře zachraňoval hlavičkující obránce. O tři minuty později byl v dobrá střelecké příležitosti Blažek, z jehož střelou si však Horák poradil. Následoval dlouhý výkop, který hostující obrana odvrátila k Jakoubkovi a ten bez přípravy ze třiceti metrů vyslal tvrdý projektil do břevna, který se od Navrátila odrazil do sítě - 1:1.

Po změně stran v 51.min. mohli kopat penaltu domácí - Polák ale zákrok obránců ustál a jak potvrdil po zápase jinak velmi dobrý sudí Mahrla, kdyby spadnul, tak by ji odpískal. Pak převzali iniciativu kalenští a měli několik velmi dobrých příležitostí, ale jejich koncovka byla žalostná. V závěru Tatran vystupňoval tempo a dočkal se v 87.min. David Kracík předložil na levou stranu Jakoubkovi a ten střelou na dlouhou nohu a skoro v kleče podél gólmana k zadní tyči posílá Tatran do vedení - 2:1. Hosté pak vrhli vše do útoku a domácí hrozili z brejků. V 90.min. po úniku Poláka zatáhl za záchranou brzdu těsně před vápnem Benecký a Luboš Kracík jeho faul potrestal střelou z trestného kopu do šibenice - 3:1. V páté minutě nastavení trefuje ještě Ježek tyč, ale stav již zůstává nezměněn.

Příští kolo - v sobotu 23.5. jedeme na hřiště Jiskry Kocbeře, sraz na hřišti v 15,45 hod. a další vložené kolo odehrajeme ve čtvrtek 28.5. v Pilníkově s Vítěznou od 17,30 hod.