FC Mladé Buky - Tatran Hostinné 3:1 (0:1)

V oslabené, ale statečně bojující sestavě milosrdná prohra ...

Sestava: Horák J. - Jakubec, Petružálek, Kosina, Geletič - Müller, Kracík J. (59.Hartl), Kracík L., Kracík D. - Rodr, Jakoubek

ŽK: 1:2 (Kosina, Rodr)

ČK: 0:1 (65.Hartl)

Rozhodčí: Rolf

Diváků: 80

Ve slepované sestavě měl Tatran za cíl utkání se ctí odehrát, což se mu díky celozápasovému nasazení a bojovnosti podařilo. Domácí od začátku ukazovali, proč jsou v tabulce na prvním místě. Dobře a rychle kombinovali a často se dostávali na dostřel Horákovi branky. Jenže s koncovkou byli na štíru a tak, co neodvrátila obětavě hrající obrana (velikostí asi nejnižší v Evropě), pochytal s přehledem Horák. Tatran spoléhal na rychlé brejky a už v 8.min. byl v úniku Jakoubek, ale nepodařilo se mu zakončit. Domácí toto první varování nebrali vážně a ve 13.min. za to pykali. Jakoubek vybojoval míč, předložil na Luboše Kracíka, kterého zřejmě nepovedená střela našla na zadní tyči Rodra, který už měl snadnou úlohu - 0:1. Rodr se mohl stát hrdinou, ale ve 32.min. nedoklepl u tyče střelu Davida Kracíka. Poločas skončil tedy pro domácí šokujícím výsledkem.

Po změně stran pokračoval nápor domácího mužstva, kterému se podařilo v 51.min. vyrovnat. To obrana nepokryla po přímém kopu hlavičkujícího hráče, Horák střelu vyrazil a při dorážce byli domácí důraznější. V 63. minutě už domácí vedli, když Horák neviděl proti sluníčku precizně zahraný přímák - 2:1. Na zápas asi nezapomene Jirka Hartl, který obětavě přijel na druhý poločas, v 59.min. vystřídal, za šest minut zastavil průnik domácího hráče, následovala přísná červená karta, sprcha a odjezd zpět do Hostinného. Navíc z následně rozehraného přímého kopu zahráli domácí signál a bylo to 3:1. V 72.min. ještě domácí trefují tyč. Tatran se ve druhé půli dostal jen ke dvěma přímákům (Jakoubek, Luboš Kracík) a v 82.min. po kombinaci Davida Kracíka s Jakoubkem míří střela do boční sítě.

Další utkání čeká Tatran v sobotu 16.5. od 17,00 hod. doma derby s Dolní Kalnou.