Tatran Hostinné - Slávia Hradec Králové 2:2 (2:1) 2.3.09

O vítězství Tatran přišel minutu před koncem ...

branky Tatranu:  18´L.Dymák, 31´ L.Przybyla

Sestava:                 T.Baše

D.Buchar    J.Vacek     O.Schwaninger   R.Stránský

M.Ouhrabka   L.Przybyla   L.Zajíček   L.Dymák

P.Grim                                        Š.Svoboda

Zajímavý zápas se hrál v Hostinném.Druhé mužstvo tabulky s postupovými ambicemi to nemělo vůbec lehké.

Favorit se sice poměrně brzy (8´) dostal do vedení 0:1, ale domácí se nesesypali. O deset minut později po centru Svobody zakončuje Dymák – 1:1(18´)! V následujících minutách se hra přelévá se šancemi v obou brankovištích. Hlavička Grima nad, nebo výborný zákrok Bašeho na straně druhé. V 31´přijde nádherná střela Przybyli z první z hranice pokutového území a Tatran otáčí stav – 2:1!

Po přestávce přichází drtivý tlak Slávie. Tatran si však vedení mohl pojistit po rohovém kopu v 41´- Vacek hlavou břevno!

Hosté hrozí častými a nebezpečnými brejky. V několika šancích Tatran podrží gólman Baše. Ta největší přijde v 60´zápasu, kdy tvrdou střelu vytěsní na roh.

S blížícím se závěrem je několik příležitostí na obou stranách. Když už klepe poslední minuta na časomíře, tak chybuje Jelínek na kraji obrany. Soupeř se po jeho taktické chybě dostane do rychlého zakončení a bohužel gólového – 2:2(69´)! Slávia tak se štěstím veze domů bod a domácí dva promarnili. Utkání však mělo velmi dobré parametry a pochvalu ,,vysekl“ i sám rozhodčí Šmída.