FC Vrchlabí "B" - Tatran Hostinné 1:3 (1:0)

Sestava: Horák L. - Drinka, Šus, Kracík L., Petružálek - Pešta, Slavík, Kracík D., Celar (70.Nossek) - Polák, Stolín (77.Jakoubek)

Branky: 25´ Vejnar -  64´ L.Kracík, 85´ Pešta, 90´ Polák

ŽK: 7:7 (2x Slavík, Kracík D., Stolín, Petružálek, Celar, Jakoubek)

ČK: 1:1 (66.Janouch - 48.Slavík)

Rozhodčí: Prokop Pavel

Diváků: 50

Tatran nezastihl začátek utkání v oslnivé formě a na první půlhodinu se skoro nedalo koukat. Na vině byl zřejmě brzký začátek utkání, kdy některým hráčům dělá problém včas vystřízlivět z předchozí bujaré noci. Výjimkou byla 24.min., kdy se střela Petružálka odráží od břevna směrem do branky, ale nikdo neví doteď, zda to byl gól či ne. Domácí pomezní ale stejně mával ofsajd, tak nebylo co řešit. Hosté ale ještě diskutovali o gólu-nególu, ofsajdu-neofsajdu, když domácí podnikli rychlý útok středem obrany Tatranu a ujali se vedení 1:0. To hosty trochu probralo a začali si vytvářet šance. Ve 32.min. po přihrávce Petružálka netrefil míč sám před bránou stojící Celar. Minutu na to hlavičkuje přímý kop Drinky Polák nad bránu. Ke konci poločasu Poláka ve vápně v hlavičkovém souboji srazil domácí obránce loktem a naštípl mu klíční kost - což v tu chvíli nikdo netušil, protože Polák dohrál utkání až do konce! Za zmínku stojí ještě výkon rozhodčího, který už v první půli rozdal sedm žlutých karet a v „mariáši“ pokračoval i po změně stran.

Tři minuty po zahájení druhé půle byl po druhé žluté kartě vyloučen Slavík za běžný zákrok, při kterém ale domácí hráč zařval tak, jako kdyby vyváděli obecního býka. Přesto převaha Tatranu narůstala. V 62.min. postupoval Polák sám na gólmana, ten ho fauloval tak, že Polák musel být ošetřen - jasná penalta a červená karta, ale rozhodčí nic. Až na naléhání hostů se šel zeptat domácího pomezního!!! Ten se k údivu domácích zachoval fair play a penaltu potvrdil, za což mu patří velký dík. Domácí gólman sice obdržel pouze žlutou kartu, ale Luboš Kracík penaltu s přehledem proměnil a vyrovnal na 1:1. V 66.min. zajel do Horáka domácí útočník a šel také pod sprchy Slavíkovi umýt záda. Závěr zápasu byl infarktový. Tatran sice domácí mačkal, ale přišly i neuvěřitelné minely v obraně Tatranu, které dávali šance i domácím. Naštěstí v 85.min. prošel přízemní centr Luboše Kracíka pod nohama domácího stopera a osamocený Pešta prostřelil gólmana. V poslední minutě ještě David Kracík vyslal do úniku Jakoubka, jeho střelu gólman s námahou vyráží a dobíhající Polák uklízí míč do branky. Polák je po utkání odvezen do nemocnice, kde se dozvídá výše uvedený verdikt - přejeme mu brzké uzdravení.

Poslední utkání podzimu čeká Tatran v sobotu 8.11. od 14,00 hod., kdy doma hostí Pilníkov.