SK MFC Svoboda nad Úpou - Tatran Hostinné 0:3 (0:2)

Precizní obrana + proměnění alespoň tří šancí = další tři body ...

Sestava: Horák J. - Drinka, Šus, Filcsák, Petružálek - Punner (56.Pešta), Harvančák, Slavík, Kracík L. - Kracík D. (75.Stolín), Celar (53.Geletič)

Branky: 15´ Celar, 42´ Kracík Luboš, 72´ Slavík

ŽK: 1:2 (Petružálek, Celar)

Rozhodčí: Rolf, Vokřál

Diváků: 50

Od začátku utkání bylo jasné, kdo je pánem na hřišti. Na branku Svobody se valil jeden útok za druhým - naštěstí se alespoň tři šance podařily proměnit. Domácí si za celý zápas vyloženou brankovou příležitost nevypracovali. V předzápase dorostu se zranil Polák a tak na jeho místo v útoku nastoupil Celar. A byl to právě on, kdo vstřelil v 15.min. první branku, když po spolupráci s Davidem Kracíkem vymetl šibenici svobodské brány. V 19.min. měl gólman plno práce s tvrdou střelou Harvančáka. O čtyři minuty později uvolnil Luboš Kracík Slavíka, ale ten trefuje vyběhnuvšího gólmana. Ve 33.min. prokličkoval David Kracík, se kterým měli domácí obránci plno práce - střílí těsně vedle. Když to nešlo ze hry, rozhodla standartní situace, aneb ve 42.min. precizně provedený přímý kop Luboše Kracíka - 0:2. Ten za minutu opět vysunuje Slavíka, ale gólman ho znovu vychytává.

Po změně stran Tatran pokračoval v náporu, ale prosadil se pouze jednou v 72.minutě. Petružálek zleva odcentroval, obrana sráží míč ke Slavíkovi, který se konečně trefuje. Za zmínku ještě stojí dvě šance Geletiče, který nejprve po přihrávce Pešty a o chvíli později Luboše Kracíka dvakrát přestřeluje…

Příští sobotu Tatran hostí ve šlágru kola druhé Mladé Buky - začátek již v 16,30 hod.!