Vydřené vítězství dorostu v Pilníkově
f s Statistiky

Pilníkov - Tatran Hostinné 2:3 (2:3)

branky: Roman Polák 2x, David Nossek

Ve 2.kole OP dorostu jsme zavítali na hřiště Pilníkova. Věděli jsme, že náš nečeká lehké utkání, ale to co bylo k vidění na hřišti.....to bylo trochu moc...Ale pěkně od začátku...Začátek utkání byl celkem opratrný a k vidění nebyly žádné velké šance...První branku jsme viděli ve 20.minutě. Roman Polák nachází z autového vhazování Davida Nosska a ten střelou z hranice vápna otevírá skóre. 0:1. A hned za 3 minuty přichází další branka. Po rohovém kopu se ve vápně nejlépe zorientoval Roman Polák a s přispěním domácího brankáře zvyšuje na 0:2! V tuto chvíli to vypadalo na poklidné utkání a střelecký koncert hostů...ale kdepak...Běží 25. minuta a Petr Janouch kličkuje na pozici obránce, což se prostě nedělá, ztrácí míč a domácí pohodlně snižují. 1:2. Hned za 2 minuty se domácí dostávají do další šance a srovnávají na 2:2! Tímto se domácí dostávají "na koně", no vlastně jsme je tam dostali sami a to vlastními chybami...Naštěstí jsme měli na hřiští, ikdyž jen na poločas, Romana Poláka....Po dlouhém výkopu brankáře Tomáše Lánského se k míči dostal Roman a naši rychlou akci zakončuje brankou! Jak se později ukázalo, tak to byla branka rozhodující...2:3. Bězela 44. minuta a přichází srážka našeho brankáře s domácím hráčem. Bohužel Tomáš Lánský si z tohoto souboje odnesl zranění žeber a byl převezen do nemocnice. Do branky tak musel nastoupit náš stoper Adam Rodr...ale v bráně si vedl dobře a odchytal čisté konto :-). Ani toto nebyla poslední ztráta. O poločase musel střídat i náš nejlepší hráč Roman Polák, který musel odjet hrát za náš "A" tým. 2. poločas jsme tedy odehráli opravdu ve "slátané" sestavě...na hřišti musel vydržet celý zápas i Honza Jelínek a to i přes zranění ramene...ale prostě nebylo za koho střídat...a to jsme v základní sestavě měli i 2 starší žáky!!!! A musím uznat, že oba odehráli už podruhé super utkání a celý zápas odmakali...určitě naběhali více, než někteří jedinci mnohem staršího věku....Ve 2. poločase jsme měli i přes všechny problémy více ze hry...několikrát jsme mohli dát pojišťující 4. branku, ale své šance jsme bohužel nevyužili...a jak to tak bývá, museli jsme se nakonec o výsledek bát...naštěstí jsme domácí do nějakého velkého ohrožení branky nepouštěli a vítězství tak pohlídali...

Nakonec bych chtěl upozornit na naši zatím neuspojivou hru...opravdu se na to chvílema nedalo koukat...a myslím, že máme v týmu hodně kvalitních fotbalistů, kteří by měli na hřišti začít mnohem více makat. A jestli chceme jezdit po okolních vesnících a jen se na hřišti hádat, nadávat si a prát se....tak to by opravdu nemělo cenu...všichni tím jen děláme ostudu sami sobě....za cíl jsme si dali jednoznačně postup a já jsem přesvědčen, že pokud začneme hrát, tak ho uděláme...ale samo to nepůjde pánové....

Autor: Jirka Zeman