Slávia Hradec Králové - Tatran Hostinné 1:1 (1:0)

Sestava:                           T.Baše

O.Schwaninger       J.Vacek      Š.Svoboda    R.Stránský

L.Dymák       L.Przybyla         L.Zajíček   P.Šmucer

D.Rosa            M.Cerman

Průběh prvního poločasu byl jasně v režii domácích. Nutno zdůraznit, že Tatran jim k tomu notně pomohl svojí pasivní hrou. Nepřesně rozehrával a v obraně byli velmi často otevřené dveře. Již v 5´zaváhal Vacek při malé domů. Golman Baše zachraňoval. Za prvních dvacet minut mohla Slávia skórovat minimálně ze dvou úplně čistých šancí. Ovšem zradila koncovka. Další chybu ve 22´však již domácí potrestali. Po hrubé chybě stoperské dvojice Vacek/Svoboda – 1:0! Ve 28´zachytí Zajíček rozehrávku domácího brankáře. Sám však před prázdnou brankou otálí a míč mu skluzem vracející se obránce vyráží! To byla jediná šance Tatranu v prvním poločase.

Do druhého došlo v řadách hostí ke třem změnám. Nastoupili Peterka, Buchar a Jelínek. Stránský a Svoboda se přesunuli do útoku. Změny se okamžitě projevily na obraze hry. Ve 40´po centru Dymáka doslova donese Svoboda míč do sítě na prsou – 1:1!

Výkon Tatranu je o mnoho lepší než v první části. Tlačí se před branku Slávie ve snaze skóre otočit. Šance Svobody (3x) a Przybyla však zůstaly neproměněny! Domácí zahrozili dvakrát. Baše musel řešit dvě nešťastné teče svých spoluhráčů Ani na jedné straně však branka nepadla a Tatran po zlepšeném výkonu ve druhém poločase doslova utrhl bod z Orlické kotliny .

Střídání: 36´D.Rosa (D.Peterka), 36´M.Cerman (D.Buchar), 36´L.Zajíček (O.Jelínek)

68´P.Šmucer (M.Ouhrabka)

Autor: Boris Kováč