STARŠÍ  ŽÁCI  -  I . krajská  třída skupina  A - 2. kolo

TATRAN  HOSTINNÉ   -  FKM  JAVORKA 2 - 2 (1:1)

Branky Tatranu:  16´L.Przybyla pen,  48´L.Zajíček

T.Baše

O.Schwaninger   J.Vacek    Š.Svoboda   D.Peterka

L.Dymák       L.Przybyla      L.Zajíček     D.Rosa

P.Šmucer                        M.Cerman

Domácí začali sezónu až druhým kolem (zápas v Žacléři odložen), to pro změnu hosté odehráli vítězný zápas s MFK Úpou B. Po vlažném úvodu se Javorka prosadila již v 7´zápasu. To hbitý Holouš si pohrál s Peterkou a střelou k tyči nedal Bašemu šanci – 0:1! Domácí zvýšili  aktivitu a svého soupeře zavřeli na vlastní polovinu. Po pěkné kombinaci Šmucera se Svobodou přijde faul v pokutovém území na hráče Svobodu. Odpískanou penaltu s přehledem proměňuje Przybyla – 1:1 (16´)! Do poločasu pokračují domácí v aktivitě , ale bez nějaké vážnější akce. Po změně stran se obraz hry nemění. Hosté hrozí z brejků, při jednom z nich (45´) vynikne gólman Baše. Ve 48´zahrává Tatran rohový kop a po zmatku v obraně se střelecky prosazuje Zajíček – 2:1! Radost však netrvá dlouho , neboť soupeř opět Holoušem v 58´ z brejku vyrovnává – 2:2! Domácí pak vrhnou vše do útoku. Bohužel v zakončení však chybělo potřebné štěstí a nepomohlo k tomu ani vyloučení hostujícího hráče o minutu později (2 žluté karty). Tatran sice svého soupeře přestřílel 14:10, ale ten již bod za remízu v zápase uhrál.

Stídání: 36´M.Cerman (M.Ouhrabka), 51´D.Rosa (R.Stránský) , 64´D.Peterka (O.Jelínek)

Autor: Boris Kováč