Dorostenci zakončili "jarní jízdu" vítězstvím 5:1!!!!

Tatran Hostinné - Sokol Bílá Třemešná 5:1 (3:0)

branky: 24´,30´,42´a 90´(!!!!!)  Martin Zeman, 57´ Milan Seidl

rohy: 9:5
ŽK: 0:1

Poslední zápas této sezony.....poslední zápas pro trojici dorostenců....pro Martina Zeman, Milana Seidla a Jakuba Jakubce. A opravdu to nemohla být lepší rozlučka. Všichni, kteří se na Tatraně sešli, viděli kvalitní utkání. Ke kvalitě tohoto zápasu přispěli velkou měrou i hráči Třemešné. Hrál se v rámci této soutěže opravdu vysoce nadprůměrný zápas. Všichni hráči podali fantastický výkon a zaslouží pochvalu. Ale byla to zejména parádní rozlučka pro "naši 10". Martin Zeman se s dorostem rozloučil opravdu ve velkém stylu. A jeho představení zahrnuje celkem 4 branky, jedno nastřelené břevno a zařízená penalta.

Začátek zápasu byl celkem opatrný a do první šance jsme se dostali asi po 15 minutách. Ze strany šel na brankáře Martin Zeman, ale s jeho střelou si poradil hostující gólman...Po chvilce se v další šanci ocitl Jakub Jakubec, ale jeho střela skončila pouze na spojnici tyče a břevna. Ve 24. minutě už jsme se dočkali. Martin Zeman dostal přihrávku do běhu a ze strany postupoval sám na brankáře. A s klidnou hlavou zakončil. 1:0. Ve 30. minutě se ke střele dostává znovu Martin Zeman a s přispěním teče hostujícího obránce zvyšuje na 2:0. Ale tím představení nekončí....Běží 42. minuta a Martin si pohrál s hostujícími obránci a sám proti gólmanovi se nemýlí! 3:0 a "Rousek" tak dokončil čistý hattrick!!!! Druhý poločas probíhal stejně. na hřišti byl lepší domácí tým. Měli jsme více šancí, balon jsme soupeři moc často nenechávali...A v 57. minutě jsme zahrávali rohový kop. K míči se postavil Petr Růžička a parádním centrem našel nabíhajícího Milana Seidla. A ten netradičně hlavou zvyšuje na 4:0. Od Milana to bylo takové "odčinění" chyby...protože asi 5 minut před tím spálil 100% šanci. Střelou z malého vápna trefil pouze tyčku...a opět to nebyla naše jediná tyčka. Brankovou konstrukci jsme trefili zase celkem čtyřikrát...V 72.minutě přišel opravdu hodně kuriózní okamžik. Hostující hráč vystřelil z nějakých 30 metrů....míč se snáší za branku...uvidentně za branku, protože letěl asi půl metru nad břevnem...ale nakonec k velkému údivu všech končí v naší síti? A jak je to možné? Protože v síti byla díra a míč se tou dírou zpoza branky dostal do sítě...a ke všemu rozhodčí branku uznal....ale v tu chvíli byl asi jediný, kdo ten gól viděl...i hostující trenér jasně přiznal, že to šlo nad branku...hosté tak "snižují" na 4:1. Po tomto gólu hostující hráči ožili a na hřišti byli lepším týmem. Ten gól-negól způsobil v našich řadách jen rozčílení a kluci by se spíše hádali, než hráli fotbal...a tak na 10 minut přebírají aktivitu jasně hosté a my jsme se museli bránit. Naštěstí naše obrana v tomto zápase fungovalo lépe než dřív a zejména Tomáš Pešta odvedl skvělou práci. Po chvilce jsme se již uklidnili a pramenily z toho další šance a situace, které mohly skončit gólem....ale bohužel Martin Zeman, David Nossek ani Honza Jakubec své šance nevyužili...A tu největší šanci nevyužil ani střídající Matěj Kalčík. V 85. minutě je ve vápně faulován Martin Zeman a na penaltu je "povolán" Matěj. Mohl se tak dočkat svého prvního gólu, ale bohužel mu nebylo přáno. Jeho střela končí asi půl metru vedle levé tyče...škoda Mates, tak zase příště....A tak jsme si na poslední branku museli počkat až do závěrečné 90. minuty...ale stála opravdu za to...Martin Zeman se dostal k míči skoro na polovině hřiště. Přichází jedna klička, druhá klička, třetí klička a k tomu ještě "housle" stoperovi a gól.....parádní sólo, kterým se Martin už nadobro rozloučil s dorosteneckým dresem!!! 5:1.

Tímto vítězstvím jsme se dostali momentálně na 1. místo. Ale postup bohužel nemámě úplně tak ve svých rukách a musíme čekat....je to nepříjemné, ale je to tak...a moc si přejeme, aby jsme tu šanci na postup dostali...a samozřejmě využili....ikdyž už byli slyšet nějaké ohlasy, že na 1.A třídu nemáme...ale to samozřejmě bereme s rezervou...protože jsme v Hostinném  a tady je takovýchto "chytráků" či "fotbalových odborníků" opravdu hodně...ale pro nás to je jen motivace, tyto nesmysly umlčet...a rádi to uděláme...pokud dostaneme šanci hrát 1.A třídu nevidím jediný problém, že by jsme na to neměli...opravdu ne...neslibuji, že tam budeme hrát do 5. místo, ale "klidný střed" by jsme zvládli...tak uvidíme, jak to dopadne...před jarem jsem psal o tom, že nás na jaře čeká 8 zápasů a bereme jedině 8 výher...a výsledek? no opravdu 8 výher...a možná tomu taky každý nevěřil...ale my máme v týmu sílu a věříme si i na víc...a z kluků je cítit, že chtějí trénovat, chtějí makat...a jsem rád, že momentálně na Tatraně alespoň někdo vyhrává....asi každý ví, o čem je řeč...

Zvláštní poděkování patří panu Jaroslavu Olšovi. Nechci to nějak více rozvádět....všichni víme o co jde, že jeho "motivační prvek" zafungoval. A věřim, že určitá spolupráce a podpora bude i do budoucna...samozřejmě na základě kvalitních výsledků a kvalitní hry...

Závěrem bych chtěl poděkovat klukům, kteří u nás v dorostu končí...jak jsem se již zmiňoval Martin, Milan a Kuba přecházejí do mužů. A všichni jim přejeme, aby se jim tento přechod povedl co nejlépe a hlavně aby hráli a neztratili chuť to fotbalu. Všichni přesvědčili, že fotbalově na to mají, takže není problém. Vím, že nám odchází velká kvalita a velké množství nastřílených a připravených branek. Ale pokusíme se je adekvátně a kvalině nahradit. Doufejme, že se nám to povede. A jak už jsme si řekli, na našem treninku jste vždycky vítáni. A doufám, že si naši super partu udržíme i nadále...takže ještě jednou díky....díky