Sokol Chotěvice - Tatran Hostinné 2:6 (2:2)

branky: 29´, 51´a 55´ Jakubec Kuba, 45´a 71´ Nossek David, 82´ Zeman Martin

rohy: 3:8
ŽK: 3:1 (Růžička Petr)

V našem předposledním zápase sezony jsme zajížděli "za zatáčku" do Chotěvic. Na půdě předposledního týmu nás měl očekávat poměrně "lehčí" zápas, ale úvod zápasu nás z tohoto přesvědčení rychle dostal. Vše začalo už v úvodu zápasu. Brankář Tomáš Lánský svým prvním kontaktem s míčem ukázkově namazal domácímu útočníkovi, pro kterého nebyl problém pohodlně skórovat do prázdné branky. 1:0. Po-té jsme domácí sevřeli v jejich vápně, ale naše akce končili buďto před vápnem a nebo špatným a nepřesným zakončením. Domácí hráli spíče na brejky a využívali svých rychlých útočníků. A nám to dělalo problémy. A ve 23. minutě přišla další rána...dva naši hráči se nedomluvili při odkopu  míče a vše skončilo brankou v naší síti. A to opravdu po komické situaci. Jeden hráč nastřelil druhého a míč se obloučkem snesl až do branky. Takže jsme si mohli připsat už druhý vlastní gól...a už kolikátý v sezoně...Na tuto situaci jsme zareagovali střídáním. Ze hřiště šel do té doby absolutně nevýrazný Radim Nossek, který se na hřišti spíše jen tak potuloval a hráli jsme spíše v 10 lidech...a na hřiště přišel Kuba Jakubec a jak se později ukázalo, bylo to opravdu vydařené střídání. Kuba se prosadil již po 5 minutách pobytu na hřišti. To dorazil střelu, kterou brankář pouze vyrazil před sebe. 2:1. Po-té jsme se herně trochu zvedli a soupeře opět zmáčkli ve svém vápně, ale opět tomu chyběli branky. Šance tam byli, ale zradila nás vždy koncovka a nebo dobrý zákrok domácího brankáře. Ale vyrovnání naštěstí přišlo ještě do poločasu. Běžela 45. minuta a David Nossek se ze strany hřiště prodral až do vápna a podél brankáře vyrovnal na 2:2. V poločase přišla v kabině domluva a druhý poločas už byl poměrně jednostrannou záležitostí. Až na několik nebezpečných brejků nemusel brankář Lánský řešit žádnou složitější situaci. A do vedení jsme se dostali brzy. V 51. minutě se míč ve vápně dostává ke Kubovi Jakubcovi a ten nás posílá do vedení. A dokonává náš obrat. 2:3. A aby toho nebylo málo již za 5 minut dává Kuba svůj první hattrick sezony. Zahrávali jsme standartní situaci, kterou dobře rozehráli Růžička a Zeman. Brankář ránu pouze vyrazil a číhající Kuba upravuje na 2:4. V 71. minutě přichází uklidňující gól a také asi nejhezčí moment zápasu. David Nossek si na vápně zpracovává balon a krásnou dělovkou nedal brankáři nejmenší šanci. 2:5. Ale všichni víme, že u Davida by jsme se mohli takovýchto branek dočkat mnohem častěji....chce to jen častější střelbu a zase střelbu. Levačku na to máš dobrou. Poslední branku zápasu vstřelil náš "kanonýr" Martin Zeman. Sám si došel pro faul a postavil se k rozehrání standartní situace z vápna. A hezkou střelou na delší tyč a přesně do spodního roku branky dává na 2:6. A zároveň dává již svůj 34. gól v sezoně!!!! Opravdu úctihodné číslo...

Celkově můži říci, že to bylo těžké utkání. Jako vždy se bohužel dostavil trochu faktor podcenění. Takový náš zlozvyk na který jsme doplatili například v Kuksu...Proti podobným soupeřům se hraje opravdu těžko. Hrálo se na nepříliš kvalitním hřišti a balon často neposlouchal. A takové hřiště nám vždy do karet nehraje. Domácí byli většinu zápasu zalezlí na vlastním pokutovém území a pouze "rozbíjeli" naše útoky. Ze začátku zápasu jsme se až moc často snažili a sólové zakončení akcí. Každý to bral až moc na sebe a to se jako vždy nedařilo. Ale s přibývajícím časem jsme na hřišti už vládli. A kdyby nás často nezrazovala střelecká muška, mohlo být skóre nakonec mnohem vyšší. Ale domácí brankář chytal opravdu dobře a několika brankám zabránil. Tak nakonec jsme v Chotěvicích splnili "povinnost" a přivezli jsme všechny 3 body. Kluky je potřeba za poslední hodinu hry pochválit. Po 30 minutách jsme prohrávali 2:0, ale kluci po-té začali více makat a na hřišti to bylo znát.  Nyní už se chystáme na "zápas roku", který nás čeká příští sobotu doma proti Bílé Třemešné. Tímto bych chtěl také pozvat všechny fanoušky a samozřejmě i fanynky. Všechny kdo naše kluky podpoří v tomto důležitém utkání. Vaše podpora bude hodně potřeba....