Dorostenci po boji porazili Mostek

Tatran Hostinné - Mostek 3:1 (2:1)

branky Tatranu: 16´ Martin Zeman, 23´Roman Polák, 65´ pen. Martin Zeman
rohy: 10:5

Na dorostence čekal v tomto zápase na jaře zatím nejtěžší soupeř. Do utkání vstoupil jasně aktivněji domácí Tatran. Z našeho úvodního tlaku pramenily také šance. A v 16. minutě padl také první gól. Střelu Milana Seidla z vápna gólman pouze vyrazil a dobíhající Martin Zeman uklidil míč do sítě! 1-0. Tatran byl nadále aktivnější a předváděl kvalitní hru plnou náhrávek a hezkých akcí. Ve 23. minutě sehráli krásnou akci Roman Polák s Martinem Zemanem a první jmenováný střelou pod padajícím gólmanej upravil stav na 2-0. Tatran měl i další šance (Zeman, Polák, Seidl), ale hostující gólman se předvedl několika skvélými zákroky. Právě gólman byl určitě nejlepším hráčem hostů. Tak až doteď jsem mohl naše dorostence poměrně pochválit, ale asi tak od 30. minuty byl na hřišti úplně jiný tým....Naši hráči se začali pouštět do sólových akcí, které nikam nevedli. A hosté začali být vyrovnaným soupeřem. A měli také první vážnější akci, kdy po chybě obrany běžel hostující hráč sám na gólmana Lánského. Naštěstí pro nás zakončil nepřesně. Bylo to takové první varování....ale bohužel to nestačilo. Běžela 44. minuty a zase přišla hrubá chyba obrany a hostující útočník šel sám na gólmana a střelou podél brankáře Lánského snižuje na 2-1.
Druhý poločas začal stejně jako ten první skončil....i přes důraznou domluvu v kabině hráči Tatranu hráli opravdu špatně. Ne že by nás hosté nějak přehrávali, ale my bychom neměli hrát doma tak vyrovnanou partii...Druhý poločas celkově přinesl celkem slabou podívanou pro diváky. Šance se rodily jen těžko a na hřišti to byl spíše boj než fotbal. Z naší hry se úplně vytratila kvalita, která byla k vidění v úvodních 20 minutách. I přes poměrně špatnou hru jsme si vytvořili šance, ale chybělo štěstí...David Nossek trefil 2x jen tyčku.....naštěstí jsme alespoň hosty nepustili do žádné vyložené šance. A v 65. minutě se ze strany do vápna vřítil Roman Polák a byl faulován. Rozhodčí píská penaltu. A asi oprávněně. Zodpovědnost na sebe bere Martin Zeman. A  s penaltou naloží perfektně a střelou "za tyč" nedává brankáři šanci. 3-1.Hlavně pro nás to byl uklidňující gól. Posledních 20 minut už se tak nějak dohrávalo v poklidu. K vidění moc zajímavých situací nebylo....utkání tak končí a náš dorost si připisuje důležité 3 body a 4. jarní výhru. Škoda jen že jsme nedokázali zopakovat dobrý výkon z minulého kola ve Svobodě. Snad jen těch zmiňovaných úvodních 20-25 minut vypadalo herně dobře. Zbytek zápasu byl takový utrápený a hráči velice často nedodržovali své úkoly a posty na hřišti....a chvílemi hráli jakýsi "hurá fotbal a všichni za míčem".....Myslím, že to byl náš nejhorší výkon na jaře a varování do dalších zápasů...