Kanonáda našich dorostenců ve Svobodě

MFC Svoboda - Tatran Hostinné 1:8 (0:4)

branky: 3x Nossek D., 2x Polák R., 2x Zeman M., Jakubec H.

rohy: 0:8,  střely na bránu: 4:13

V tomto kole zavítal náš dorost na hřiště Svobody. Svoboda zatím na jaře doma dvakrát zvítězila, proto jsme měli z tohoto utkání obavy. Ale jak se později ukázalo, byly naprosto zbytečné. Na hřišti byl skutečně jen jeden tým a to Tatran. Musím uznat, že po delší době je opět nějaký důvod k pochvale. Opravdu. Hráči Tatranu ukázali, že hŕát fotbal umí. Zejména v 1. poločase to byla jedna krásná akce za druhou. A domácí se nedostali k jediné střele a natož do šance....

V 17.minutě se po nahrávce Nosska dostává do šance Zeman a sám proti gólmanovi skóruje. 0-1. Ve 30. minutě přišel asi nejhezčí gól utkání. Krásný centr z vlastní půlky vysílá Seidl, Polák jedním dotykem s míčem z nějakých 25 metrů krásnou střelou nedává domácímu brankáři nejmenší šanci....0-2. Hned za 8 minut nachází Zeman přihrávkou za obranu Poláka a ten se řítí sám na gólmana....a jak je u Romana zvykem, parádní kličkou se zbavuje gólmana a do prázdné branky dává uklidňující 3. gól. 0-3. Ale do poločasu to ještě není všechno. Ve 45. minutě vysílá Polák Honzu Jakubce do sólového úniku a ten opět dělá kličku brankáři a zakončuje do prázdné brány! 0-4. V poločase vedl Tatran 4-0 a to ještě velká škoda řady nevyužitých šancí (Zeman, Jakubec)...2. poločas začal pro Tatran opět slibně. Hned v 50.minutě nachází na vápně Seidl krásnou přihrávkou Nosska, který střílí svůj první gól tohoto zápasu! 0-5. Po-té následovala taková "slabší" čtvrthodinka, ve které předvedl několik skvělých zákroků Tomáš Lánský. Konečně tak máme v bráně naši "jedničku"... 70.minuta Polák se dostává do vápna střílí a brankář jeho ránu likviduje, ale vyráží ji přímo na kopačky číhajícího Zeman, který pohodlně skóruje. 0-6. V 80.minutě se "čestného" úspěchu dočkali také domácí. Ale opět jsme si ten gól tak trochu dali sami...centr domácích zblokuje Jakubec a Lánský chytá míč do náruče, ale trochu překvapivě píská rozhodčí "malou domů" a nařizuje nepřímý kop na úrovni penalty. Domácí hráč propálil naši zeď a překazil tak Lánskému "čisté" konto. 1-6. Ale odpověď přišla brzy. V 83.minutě se po individuální akci dostává do zakončení Nossek a nedává domácímu brankáři šanci. 1-7. A nakonec jsme se dočkali i hattricku!!! V 87. minutě se po skrumáži před brankou nejlépe zorientoval právě David Nossek a zblízka překonává brankáře a oslavuje tak svůj první hattrick v sezóně. 1-8. A tím se nám také uzavřel celkem bohatý gólový účet tohoto zápasu. Hřiště ve Svobodě bylo velice dobře připravené, narozdíl od jiných travnatých ploch a naši dorostenci to využili k dobré hře. Konečně jsme dokázali naplno využít naší velké síly a to rychlosti našich krajníh záložníků. V těchto prostorech pramenilo velké množství šancí. Naše hra měla určitou kvalitu a je na " čem stavět". Ještě jednou bych chtěl všem hráčům poděkovat za dobrý výkon. A doufejme, že se budeme ještě zlepšovat....já o tom nepochybuji...