Vítězství dorostu v Prosečné

Sokol Prosečné - Tatran Hostinné 2:3 (0:0)

Své druhé jarní utkání sehráli dorostenci v Prosečné. Úvod zápasu byl poměrně vyrovnaný, ale šance se rodily na straně Tatranu. První šanci si dorostenci vypracovali po standartní situaci, kdy si na míč naskočil Růžička, ale brankář domácích předvedl dobrý zákrok. I když míč možná chytil až za brankovou čarou, skóre se neměnilo. Po-té se po další standartní situaci do míče z vápna opřel Zeman a míč končí v síti! Ale bohužel hlavní rozhodčí viděl faul ve vápně jednoho z hráčů Tatranu....ale to nebylo zdaleka jediné sporné rozhodnutí rozhodčího...ve 2.poločase opět neuznává gól Tatranu (Polák)...nejprve dal pokyn k rozhrání rohu, když Polák skóroval jasně ukázal, že gól platí, ale po-té najednou verdikt změní a radující se hráči Tatranu musí roh zahrávat znovu... Do poločasu si Tatran vypracoval ještě další dvě vyložené příležitosti. Nejprve Seidl uvolnil Poláka, který ze strany postupoval sám na golmana, ale ten se opět vyznamenal. A za několik málo minut další samostatný nájezd Poláka končí jen na domácím golmanovi.....škoda neproměněných šancí. Kromě neproměněných šancí byla další kaňka zranění golmana Lánského, který byl zasažen prudkou střelou do hlavy a musel střídat...do branky tak musel Honza Jakubec. Po poločasové "poradě" byl na hřišti lepší tým. Kluci začali držet balon a z našeho tlaku pramenil také vedoucí gól. Kudrna na vápně výborně uvolnil Seidla, který postupoval sám na gólmana a zavěsil. 0-1. Ale to by nebyl ten náš dorost, kdyby si nenechal dát zase laciný gól...Do této doby celkem "bezzubí" domácí zahrávali standartní situaci skoro z poloviny hřiště. Míč se snesl až do vápna, kde si ho naši hráči asi pouze prohlíželi a nechali domácího hráče volně hlavičkovat...a bylo vyrovnáno. 1-1. Po-té jsme opět trochu zabrali. Roman Polák na polovině efektně "nůžkami" uvolňuje Martina Zemana. Ten se na lajně zbaví 3 svých strážců a sám na gólmana se nemýlí!!!! 1-2. Ale po-té jsme tak trochu doplatili na střídání gólmanů. Domácí se hodně lacině dostanou k vyrovnání, když nedorozumění mezi gólmanem a obranou končí gólem v naší síti....2-2. Jak typické pro naši hru. Opět nás "polovlastenec" a zbytečné chyby dostávají pod tlak...V době vyrovnání do konce zápasu chybělo asi 8 minut. Ale Tatran věděl, že jedině výhra nás udrží alepoň v relativním boji o postup. V 85. minutě se po faulu na Zemana zahrává standartní situace zhruba z 25 metrů. K míči se postavil Matěj Kodym a k jeho centru se ve vápně dostává Miller (Gibon Smile ) a posílá Tatran do vedení!!! 2-3. Tatran už si vítězství pohlídá a vítězí. Nutno dodat, že opět vítězí po spíše velkém boji, do kterého se ale dostáváme úplně zbytečně sami. Neproměníme šance (3x samostatný nájezd na gólmana, tyčka, i třeba 2 neuznané góly) a soupeř nás potrestá z "ojedinělé" akce....pro nás opravdu typické....