Tatran Hostinné - SK Horní Staré Město 2:4 (1:1)

Sestava Tatranu: Horák J. - Hradecký, Kracík L., Harvančák, Petružálek - Punner (76´Polák), Kosina, Lev (87´Kvášovský), Slavík, Kracík D. - Nosek (63´Geletič)

Branky: 2´a 75´ Lev - 16´ a 57´ Holubec, 51´ Petr, 84´ Nývlt

ŽK: 3:2 (Hradecký, Slavík, Kracík D.)

ČK: 2:0 (38´Hradecký, 69´Slavík)

Rozhodčí: Styblík, delegát asi Kutifel (byl v saku)

Diváků: 160

Začátek zápasu se povedl domácím. Už ve 2.minutě si vyměnil míč Lev s Kosinou  a prvně jmenovaný střelou do protipohybu Strassera otevřel skóre. Hosté se vyrovnání dočkali v 16.min., kdy se domácí obrana dostala pod tlak a v nastalém zmatku se přes několik odražených míčů prosadil Holubec. V 18.min. se ocitl Kulda sám před Horákem, mířil však vedle. O minutu později se krásnou střelou prezentoval Hradecký, gólman vyráží na roh. Ve 31.min. Lev vysunul Noska, ale ten z úhlu trefil pouze boční síť. Ve 38.min. Hradecký reagoval na agresivní a vulgární chování hostujících fanoušků (a bohužel i fanynek) gestem alá Topolánek a na pokyn asistenta rozhodčího musel předčasně pod sprchy. Nutno dodat, že panu premiérovi toto gesto prošlo bez potrestání.

Ve druhé půli hosté využili početní převahu. Ve 49.min. Horák vytáhl střelu Cermana, ale za dvě minuty byl krátký na dorážku Petra po rohovém kopu - 1:2. V 57.min. po souboji o míč Punnera s Mucudisem nechal rozhodčí pokračovat ve hře, ale když viděl ležícího Mucudise, nařídil penaltu, kterou proměnil Holubec 1:3. S oslabeným Tatranem bylo zle, v 66.min. trefuje hostující Pavliš břevno. V 69.min. neudržel nervy na uzdě Slavík, který byl stažen a po oplácení poslal domácí do devíti. V 74.min. byl ve vápně faulován Lev, rozhodčí však viděl faul tři metry před vápnem … O minutu později po domácí rohu zahrál obránce horňáku rukou a Lev z penalty snížil na 2:3. Vyrovnat pak mohl Kracík D., který zprava odvážně pronikl až před Strassera, ale koncovku však nezvládl. Nakonec se ke slovu dostali ještě hosté, kteří Nývltem v 84.min. upravili na konečných 2:4.

Autor: Zdeněk Macháček