Tatran Hostinné - SK Bystřian Kunčice 1:1 (0:1) pk. 4:3

Sestava: J. Horák - Brož (51. Jakoubek), Marek, Kosina, Šmucer (73. Bartůněk) - R. Polák (78. Purkert), Vladeka, Valeš, Pištora (58. J. Slavík) - Maličký, Valášek

ŽK: 3:2 (61. Marek, 75. Polák, 77. Jakoubek)

ČK: 0:1 (74. Pechar)

Rozhodčí: Stejskal - Medlík, Klečka

Diváků: 80

V utkání na těžkém terénu prakticky o šest bodů jsme zbytečně bod ztratili, když jsme soupeři věnovali branku jako na zlatém podnose. Ve druhé půli jsme zaslouženě vyrovnali a pak přišel festival našich nevyužitých šancí. Druhý bod navíc pak vychytal gólman Horák.

První poločas se hrál za naší mírné převahy, ale rozblácené hřiště znemožňovalo jakoukoliv kombinaci a tak obrany obou mužstev dominovaly nad útoky. Bohužel ve 20. minutě přišla naše chyba v rozehrávce a Pánek měl velmi jednoduchou pozici - 0:1.

Po změně stran jsme začali lépe a již ve 47. minutě se radovali z vyrovnání. To po rohu Valeše vyskočil nejvýše Marek a jeho hlavička rozvlnila síť hostující branky - 1:1. O tři minuty později mohlo být ještě veseleji, ale Pištora po uvolnění od Vladeky střílí v jasné šanci vedle. V 58. minutě pak prošel středem hřiště Valášek a jeho střelu mířící do brány vykopl z lajny hostující hráč. Pak se dostali ke slovu i hosté, kteří hrozili zejména z rohových kopů. Terén byl čím dál horší a tak bylo jasné, že kdo dá gól, tak vyhraje. Od 74. minuty jsme navíc hráli přesilovku po zkratu hostujícího kapitána, ale naše řešení útočných akcí bylo žalostné. V 81. minutě mohl rozhodnou Vladeka, který se opřel do centru Maličkého, ale jeho střela trefila spojnici břevna s tyčí. Dvě minuty před koncem pak odmítl tři body Jakoubek, kterého vysunul Valášek, ale bránu netrefil. Když pak rozhodčí i přes zdržování hostů nic nenastavil, šlo se na penalty. V nich se zaskvěl Joska Horák, který hned dvě první penalty hostům zneškodnil. Za nás proměnili Vladeka, Valeš, Valášek a Slavík, nedal akorát Maličký a tak alespoň dva body zůstaly doma.

V následujícím kole v sobotu 4.11. jedeme do Dobrušky, výkop je již v 10,15 hod., sraz na Tatranu v 7,45 hod., odjezd autobusu v 8,00 hod.

Autor: Zdeněk Macháček