Sparta Úpice - Tatran Hostinné 6:1 (3:0)
Aktualizováno: 24.09.2017 09:18

V Úpici jsme si vyzkoušeli LAVER CUP...

Sestava: Zítko - R. Polák, L. Horák, Kosina, Šmucer - Vladeka, Valášek, Bartůněk, Pištora - J. Slavík (46. Brož), Jakoubek (60. Purkert)

Branky: 43. a 87. Doubic, 6. Luštinec, 40. Peterka, 79. Biederman, 82. Marel - 84. Pištora

ŽK: 3:0

ČK: 1:1 (62. Kuchta - 62. L. Horák)

Rozhodčí: Jamizozik - Šiling, Swiderski

Diváků: 50

Jestliže před týdnem se hrálo za občasného deště, teď lilo od začátku do konce. Do tohoto „nádherného“ počasí zapadl i výkon Tatranu, který domácím vítězství daroval hrubými chybami v defenzívě. A protože jsme vpředu byli jaloví, zrodil se zasloužený debakl.

Domácí se na mokrém terénu lépe pohybovali - už v 6. minutě vystihli naši složitou rozehrávku a útok dva na jednoho přetavili ve vedoucí gól. Hru jsme pak postupně vyrovnali a přišly i šance, ze kterých se bohužel neurodilo. V 18. minutě po centru Jakoubka střílel hlavou Polák do náruče gólmana. O deset minut později opět posílá míč před bránu Jakoubek, Valášek sice gólmana přehlavičkoval, ale míč šel nad břevno. Minutu na to uvolnil Vladeka do dobré pozice Valáška, který zvolil tvrdou střelu - opět nad bránu. Jak se šance proměňují nám Úpice ukázala ještě před přestávkou. Nejprve se pěkně trefil z hranice vápna Peterka a chvíli na to po rohu skončila u naší tyče dvakrát tečovaná střela. Bylo to 3:0 a prakticky po zápase.

Po změně stran naše snaha o zdramatizování zápasu přišla vniveč. Zatímco my jsme vpředu míč nedokázali udržet, tak každá akce domácích vedla k ohrožení naší branky. A aby toho nebylo málo, tak v 62. minutě byli vyloučeni po vzájemné strkanici Kuchta s Horákem. Incident byl zřejmě jen na žluté karty, ale jinak dobře pískající polský sudí byl nekompromisní - zřejmě mají v Polsku jiný metr. Naše herní rozpoložení pak demonstroval Valášek, který v samostatném úniku trefil jen gólmana. A tak čtyři góly padly v posledních dvanácti minutách. Domácí vedli již 5:0, když se na druhé straně konečně prosadil Pištora střelou pod víko. Tři minuty před koncem pak středem obrany prošel Doubic a upravil na konečných tenisových 6:1. Druhý set se již nehrál pro nezpůsobilý kurt…

V následujícím kole v sobotu 30.9. na našem hřišti hostíme nováčka Spartak Police nad Metují, výkop je v 16,30 hod., v tradičních předzápasech přivítá dorost mužstvo MFK Nové Město nad Metují (14,00) a starší žáci Baník Žacléř (12,00).