Tatran Hostinné - FK Náchod "B" 2:1 (1:0)

Sestava: J. Horák - R. Polák, Marek (37. L. Horák), Kosina (60. Brož), Bartůněk (55. Vladeka) - Valášek (65. J. Slavík), Valeš, L. Kracík, Šmucer - Jakoubek, Maličký (85. Purkert)

Branky: 38. Šmucer, 70. Maličký - 58. Moravec

ŽK: 3:2 (64. Šmucer, 74. Valeš, 88. Brož)

Rozhodčí: Krucký - Bačo, Janota

Diváků: 104

Za občasného deště a na stále se horšícím terénu bylo k vidění utkání, kde bojovnost vítězila nad krásou. V první půli nejprve zněla na obou stranách hřiště konstrukce branky, před jejím koncem nás poslal do vedení Šmucer. Po hodině hosté zaslouženě vyrovnali, ale protože obě mužstva chtěla vyhrát, hrálo se nahoru - dolů. Branku se podařilo vsítit nám, když obrana hostů neuhlídala Maličkého, a tak si připisujeme důležité tři body.

Na začátku utkání nám dělal terén potíže a chvíli nám trvalo, než jsme se s ním dokázali vyrovnat. To lehkonozí hosté se na něm pohybovali lépe, ale jejich největší šanci ve 14. minutě zastavuje břevno naší branky. Poté jsme se rozehráli a přicházely i šance. Ve 23. minutě Jakoubek vysunul za obranu Valáška a jeho střelu vytěsnil gólman na roh. Po půlhodině střílel těsně vedle Jakoubek a tři minuty na to si Valeš obhodil Jardu Vejpravu, ale jeho střela skončila na tyči. Hosté pak mohli udeřit hned z protiútoku, ale vychytal je Joska Horák. Gólu jsme se dočkali ve 38. minutě. Nejprve vyrazil gólman na roh střelu Valeše, míč si postavil Jakoubek a točil míč do předbrankového prostoru, kde se nejlépe zorientoval Šmucer - 1:0.

Hned na začátku druhé půle propadl míč za obranu hostů, ale Valeš napálil míč jen do gólmana. V 58. minutě přišlo to, co jsme si nepřáli - Moravec (posila z „A“ mužstva Náchoda) prolétl po pravé straně a prostřelil Horáka - 1:1. Hosté se dále snažili útočit a při tom někdy zapomínali na obranu a to se jim v 70. minutě vymstilo. Výkop Josky našel na pravé straně Vladeku, jeho centr pustil Jakoubek na zcela volného Maličkého a Tomáš se nádherně trefil na zadní tyč - 2:1. O šest minut později mohlo být ještě veseleji po trestném kopu Jakoubka - jeho střílený centr tečoval Brož přímo do středu brány, kde byl připravený gólman. Na druhé straně pak musel zasahovat Horák po nebezpečné střele a tím byl odstartován závěrečný nápor hostů, který jsme přes velkou bojovnost dokázali ustát. Celý tým zaslouží uznání a poděkování za vybojované vítězství.

V dalším kole zajíždíme na hřiště Sparty Úpice, a to v sobotu 23.9., výkop je již v 16,30 hod., sraz na Tatranu ve 14,30 hod., odjezd auty ve 14,45 hod.