FK Kratonohy "B" - Tatran Hostinné 5:2 (3:1)
Aktualizováno: 03.09.2017 19:22

Na soupeře jsme tentokrát neměli...

Sestava: Zítko - R. Polák, Marek, L. Kracík (73. Blažek), Šmucer - Vladeka, Valášek (74. Kosina), Valeš, Purkert (46. Maličký) - Brož,  Hykel (59. J. Slavík)

Branky: 11. Klapka, 15. Čihák, 24. Franc, 58. Vejr, 80. Karanský - 22. Marek, 82. R. Polák

ŽK: 3:0

ČK: 1:0 (56. Strasser)

Rozhodčí: Vokřínek - Blaschke, Kubišta

Diváků: 125

V Kratonohách jsme potkali asi nejfotbalovějšího soupeře v soutěži, který o výsledku utkání rozhodl prakticky za necelou půlhodinu. Domácí mají ve svém středu několik hráčů působících v minulosti ve vyšších soutěžích a na hřišti to bylo znát. Na stoperu například exligista Filip Klapka, vpředu zase řádil black forward Jimmy. Na začátku druhé půle jsme mohli utkání zdramatizovat, ale nebylo nám přáno. Domácí vyhráli zcela zaslouženě, výborný výkon také předvedla trojice rozhodčích.

Zápas začal náporem domácích a po sérii rohových kopů se už v 11. minutě trefil Klapka - 1:0. Neuběhly ani tři minuty a po chybě v defenzívě domácí skórují podruhé. Velké problémy nám dělal neustálý pohyb hráčů soupeře, ve kterém vynikal zejména Jimmy, který byl prakticky všude. Z tlaku domácích jsme se dokázali vymanit a ve 22. minutě po rohovém kopu Vladeky se hlavou prosadil Marek - 2:1. Bohužel, jak už se stalo po našem vstřeleném gólu zvykem, hned si necháme dát další - po povedené kombinaci zvyšují domácí na 3:1. Do konce poločasu se už nic nestalo - další šance Kratonoh jsme přežili i díky brankové konstrukci, která hned dvakrát zvonila.

Druhý poločas jsme zahájili o mnoho lépe a kdoví, jak by se utkání vyvíjelo, kdybychom naše šance dokázali proměnit. Velkou příležitost měl Maličký a zejména Vladekova možnost, kdy se řítil sám na gólmana, volala po gólu. Navíc byl domácím v 56. minutě po druhé žluté kartě vyloučen hráč, ale domácím to spíše pomohlo. V 59. minutě v době našeho tlaku jsme po rychlém protiútoku dostali na 4:1 a bylo vymalováno. Domácí pak utkání kontrolovali a z klidu je nevyvedla šance Brože ani dalekonosná střela Valeše, která trefila spojnici břevna a tyče. Naopak v 80. minutě dokázali ihned potrestat chybu v naší rozehrávce pátým gólem. Výsledek pak o dvě minuty déle kosmeticky upravil Polák, který po centru Vladeky a přihrávce Slavíka krásně přeloboval gólmana - 5:2.

V Kratonohách se s body příliš nepočítalo, trápí nás série zranění a vyloučení, o to více zodpovědněji se musíme připravit na nadcházející porci utkání, kdy hned třikrát za sebou budeme mít výhodu domácího prostředí. Ve středu 6.9. na našem hřišti přivítáme v osmifinále krajského poháru mužstvo Jiskra Kocbeře, výkop je v 17,30 hodin. V sobotu 9.9. pak opět na Tatranu hostíme celek SK Týniště nad Orlicí, výkop je v 17,00 hod., v předzápase vyzvou starší žáci celek SK Solnice (15,00)....

Autor: Zdeněk Macháček