Tatran Hostinné - MFK Trutnov "B" 2:2 (2:2) pk. 3:4

Sestava: Zítko - J. Slavík (63. Brož), Marek, Valeš, D. Kracík - R. Polák, Vladeka (54. Bartůněk), L. Kracík, Pištora (74. Rodr) - Valášek (68. Šmucer), Maličký (72. D. Polák)

Branky: 9. Valeš, 15. Pištora - 27. Groer, 37. Šimočko

ŽK: 1:2 (27. Valeš)

Rozhodčí: Buchta - Pálka, Nymsa

Diváků: 150

Na úvod sezóny viděli diváci rychlé a útočné utkání z obou stran. Nám nestačilo ani vedení 2:0, místo zvýšení náskoku jsme nechali soupeře ještě v první půli vyrovnat. Po změně stran se šance střídaly na obou stranách, ale žádná se již neujala. Trutnov ukázal svoji kvalitu a po penaltové loterii bere bod navíc.

V úvodu okresního derby se nám podařilo soupeře zatlačit a už ve 3.minutě rozvlnil síť za zády Kamitze hlavou Marek - gól však pro ofsajd neplatil. Následovaly nevyužité šance Pištory a Poláka a tak se skóre měnilo v 9.minutě. To se po akci Poláka snažil vystřelit Vladeka, který byl při tomto snažení Handlířem podražen a následnou penaltu proměnil Valeš - 1:0. Ve 12.minutě vystřelili poprvé hosté a Zítko střelu vyráží na roh. V 16.minutě jsme šli do dvoubrankového vedení, kdž střelu Maličkého obrana zablokovala a odražený míč poslal nekompromisně k tyči Pištora - 2:0.Toto vedení nás ale příliš brzy ukolébalo, nechali jsme hrát soupeře a záhy přišel trest. Ve 27.minutě zbytečně fauloval Valeš a penalta se pískala i na druhé straně. K míči se postavil Groer a snížil na 2:1. O deset minut později bylo ještě hůře, kdy hosté zahrávali trestný kop z levé strany, ve vápně všechny přeskočil Šimočko a hlavou vyrovnal na 2:2. Přesto jsme těsně před přestávkou mohli jít znovu do vedení - Maličký unikl po pravé straně a jeho milimetrovou přihrávku nedokázal na zadní tyči usměrnit do prázdné brány Vladeka.

Začátek druhé půle nám herně vyšel, bohužel jsme žádnou šanci už nedokázali proměnit. Nejprve se opřel do míče Valeš a jeho střelu zastavilo břevno. Následoval průnik Valáška, jehož střelu gólman vyrazil a stejně se vedlo o chvíli později i Maličkému. Pak se dostal ke slovu i soupeř - v 70.minutě po vysunutí útočníka zachránil Zítko včasným vyběhnutím, o chvíli později zase po hlavičce hostí se míč koulel podél naší brankové čáry. Útoky se pak střídaly na obou stranách a bylo jasné, že kdo dá gól tak vyhraje. A protože se tak nestalo, skončilo utkání zaslouženou remízou. V následných penaltách jsme tentokrát neuspěli - za nás proměnili Valeš, Luboš Kracík a Roman Polák. Bartůněk trefil břevno a Rodrovi penaltu gólman vyrazil. Hráči Trutnova se zmýlili pouze jednou, když hned jejich první hráč vysoko přestřelil, a tak berou bod navíc.

Ve druhém kole se odehraje další okresní derby, kdy v sobotu 19.8. zajíždíme na hřiště Sokola Bílá Třemešná. Výkop je v 17,00 hod., odjezd auty v 15,45 hod., sraz na Tatranu v 15,30 hod.