RMSK Cidlina                 1            ( poločas  0 : 0 )

Zítko – Slavík (46. Kracík D.), Valeš (61. Purkert), Marek, Šmucer (46. Polák D.) – Pištora (57. Brož), Kracík L., Vladeka, Polák R., Valášek, Hykel (46. Jakoubek)

Průcha – Ruml, Vincour, Mokošin P., Mejstřík (79. Mokošin V.) – Trejbal, Zich, Pokorný (86. Janda), Holec, Jilemnický, Hlušička

Střelci:         Tatran:  66´  Jakoubek

Cidlina:  51´  Holec

ŽK:     1 : 2

Rozhodčí:     VÍTEK Pavel,  FRANĚK Jakub , PÁLKA Martin

Tradiční Porciunkulové odpoledne na Tatranu otevřel zápas starých gard Hostinné vs. Rudník, utkání skončilo nerozhodně 3:3. Po nich už šli na plac naši muži. Oba zápasy se hráli za pěkného  (na fotbal až příliš horkého) slunečného počasí.

První kolo poháru přiválo na Tatran  silného soupeře „RMSK Cidlina“, účastníka krajského přeboru, mladý ambiciózní celek s věkovým průměrem 21 let skončil v minulém ročníku na druhém místě. Utkání začalo náporem hostí , jejich střelecká muška byla ale vychýlená, přesto však musel Honza Zítko v brance předvést několik pěkných zákroků , jednou mu pomohla i branková konstrukce. S přibývajícím časem se začali prosazovat  i naši hráči , mezi největší šance patří průnik Romana Poláka jeho souboj s gólmanem ale vyzněl lépe pro brankáře. Do kabin se tak šlo za nerozhodného stanu. V úvodu druhé půle, běžela 51 minuta, se hosté  po nedorozumění naší obrany ujali vedení. O 15 minut později si na kolmý pas naběl Vojta Valášek, prošel až před brankáře kde krásně našel volného Martina Jakoubka který do odkryté brány srovnal na 1:1. Hosté pak zvýšili obrátky ale jejich tlak se nám dařilo eliminovat. V závěru zápasu mohl rozhodnout Jakoubek, jeho hlavičku brankář vytáhl na roh. Ve druhé minutě nastavení měli hosté šanci na skórování, jejich střelu zastavilo až břevno. Zápas tak dospěl do penaltového rozstřelu, v tom se zaskvěl náš gólman který dokázal zneškodnit dvě penalty a po nepřesné střele hostujícího střelce se mohli radovat naši borci. Všichni hráči si zaslouží pochvalu za bojovnost a nasazení po celou dobu tvrdě hraného zápasu.

Příští týden v sobotu v 17.00 přivítáme v prvním kole soutěže MFK Trutnov B. Srdečně zveme všechny příznivce, přijďte povzbudit podpořit naše hráče. Občerstvení zajištěno v místní Salaši.