Tatran Hostinné - SK Třebechovice 0:3 (0:1)

Sestava: Horák J. (70. Zítko) - Horák L. - Slavík, Valeš, Šmucer (59. Polák D.) - Brož, Kracík L. (46. Pištora), Kracík D., Polák R. - Maličký, Jakoubek

Branky: 20. Dědeček, 51. Kolář, 56. Soukup

ŽK: 1:1 (41. Valeš)

Rozhodčí: Horský - Filip, Stieber

Diváků: 80

Jestliže jsme si minulý týden stěžovali na výkon rozhodčích, tak po tomto utkání můžeme nadávat jen sami sobě. Bezkrevný výkon bez pohybu a nasazení na nadšeně bojující tým, který hraje o záchranu v soutěži, prostě nestačil. Naši hráči místy jen přihlíželi, co s nimi dělá za rok padesátiletý hostující záložník Kyral. Naštěstí podle ostatních výsledků a budoucích zápasů můžeme říct: jsme zachráněni - i kdyby padala čtyři mužstva. Trochu smutné konstatování u celku, který po podzimu okupoval příčky nejvyšší…

Od začátku utkání byli hosté lepší - my jsme se do šance dostali pouze ve 13.minutě, když přihrávku Maličkého nedokázal zužitkovat Brož. Třebechovice šli do zaslouženého vedení ve 20.minutě - míč zprava prošel až před volného Dědečka, kterému stačilo pouze nastavit nohu - 0:1. Brzy na to mohli hosté vést již o dvě branky, ale střelu k tyči Joska i s vykloubeným palcem bravurně zneškodnil.

Ani začátek druhé půle nás neprobudil z letargie. Naopak to byli hosté, kteří se nejprve v 51.minutě prosadili hlavou po rohovém kopu a o pět minut později zvyšují už na hrozivých 0:3 - opět hlavou po předchozí střele do tyče. A protože ten den bychom neporazili ani Slemeno „B“, utkání se pouze dohrávalo.

V předposledním kole jedeme v sobotu 10.6. na hřiště FC Nový Hradec Králové.  Výkop je v 17,00 hod., odjezd autobusu v 15,00 hod., sraz na Tatranu ve 14,45 hod.

Autor: Zdeněk Macháček