Sokol Bílá Třemešná - Tatran Hostinné 2:2 (1:2) pk. 4:3

Sestava:    Zítko - Horák L. - Šmucer, Valeš, Kracík D. - Brož (46. Bartůněk), Valášek, Kracík L., Pištora (75. Polák R.) - Marek (65. Maličký), Jakoubek (73. Slavík J.)

Branky: 26. Žaba, 49. Hendrych - 12. a 37. Marek

ŽK: 0:3 (44. Brož, 62. Jakoubek, 78. Maličký)

Rozhodčí: Franěk - Pálka, Nožka

Diváků: 100

Na úvod jara slušně hrané derby v dobrém tempu, ale na těžkém terénu. V jeho průběhu jsme sahali po třech bodech, ale nakonec jsme nemuseli mít žádný. Když si vzpomeneme na ne právě výsledkově vydařenou zimní přípravu, tak bod z venku bereme.

Začátek zápasu patřil domácím, kteří se dvakrát dostali do šance po našich chybách v rozehrávce. Po deseti minutách jsme hru vyrovnali a za chvíli šli dokonce do vedení. Jakoubkův přímý kop z levé strany na zadní tyč vrátil Brož hlavou před bránu, kde se nejrychleji zorientoval Marek a uklidil míč do sítě - 0:1. O minutu později mohlo být ještě veseleji, když se sám na bránu řítil Valášek, ale míč mu v rozhodující chvíli utekl. Šance se pak střídali na obou stranách, ale domácí měli mírně navrch a ve 26.minutě se jim podařilo vyrovnat. Rohový kop hráči Tatranu ještě odvrátili, ale zpoza vápna se dobrou ranou trefil Žaba a Zítko se natahoval marně – 1:1. Ve 37.minutě ale našel Jakoubek za obranou domácích, kterým se nepovedl ofsajd systém, Marka a ten svůj samostatný nájezd proměnil, když se míč pod padajícím gólmanem dokutálel do sítě – 1:2. Za tohoto stavu se odcházelo do kabin.

Do druhé půle jsme vstoupili opět ležérně (na těch začátcích musíme zapracovat) a domácím jsme ve 49.minutě doslova darovali vyrovnání, když se z úhlu trefil Hendrych - 2:2. Minutu na to jsme mohli jít opět do vedení, když obraně domácích utekl Jakoubek, zakončení ale nezvládl. Obě mužstva se pak snažila strhnout vedení na svoji stranu, nehrál se žádný zaďour a tak zatímco si diváci přišli na své, mezi střídačkami měl stát místo hlavního pořadatele připravený kardiolog. Na jedné straně domácí v dobré šanci přestřelují bránu, na druhé neproměňuje další samostatný brejk Jakoubek – tomu zkrátka v tomto zápase nebylo přáno. V 78.minutě byl ve vyložené šanci sražen Valeš a celý stadion očekával penaltu – bohužel hlavní rozhodčí se ji odpískat neodvážil… Cítili jsme křivdu, ale mohlo být ještě hůř. Nejprve Zítko zázračně vyrazil přímák domácích nad břevno a v poslední minutě zachránil remízu Polák, který na brankové čáře akrobaticky vykopl míč mířící do sítě.

A tak se šlo na penalty. Domácí sice první penaltu kopli vedle, ale další čtyři pak proměnili. Na straně Tatranu byli úspěšní Valeš, Slavík a Valášek. Ve druhé sérii neuspěl Luboš Kracík, kterému gólman penaltu vyrazil a poté ani Bartůněk, který trefil tyč. Takže domácí berou dva body a do Hostinného putuje jeden.

V sobotu 18.3. jedeme na hřiště Sparty Úpice. Výkop je v 15,00 hod., odjezd autobusu ve 13,30 hod., sraz na Tatranu ve 13,15 hod.

Autor: Zdeněk Macháček