Tatran Hostinné - Jiskra Hořice 1:3 (1:1)

Snaživý výkon nestačil, v poháru končíme ...

Sestava: Zítko - Slavík J. (11.Šmucer) - Kracík D., Horák L., Polák D. - Rodr, Kracík L., Marek, Pištora (71.Slavík M.) - Valášek (46.Bartůněk), Jakoubek (52.Brož)

Branky: 36. Rodr - 22., 48. a 75. Ruml

ŽK: 2:2 (Polák D., Kracík D.)

Rozhodčí: Gereg - Šiling, Havlík

Diváků: 150

Ve 2.kole poháru jsme hostili nováčka krajského přeboru Jiskru Hořice, který v Hostinném potvrdil své kvality. První poločas byl ještě vyrovnaný, i když jsme si vytvořili více brankových příležitostí. Ve druhé půli hosté zápas rozhodli a my už jsme se do žádné šance nedostali. Zápas nám posloužil jako příprava na náročnou sezónu. Nejvíce asi mrzí zranění Jirky Slavíka už v 11.minutě, který bude zřejmě delší dobu mimo hru.

Tatran začal utkání lépe a již ve 3.minutě zvonila konstrukce hostující brány poprvé, když centr Rodra srazil obránce na břevno. V 9.minutě našel Horák za obranou Jakoubka, kterého ale gólman vychytal. Poté se začali osmělovat i hosté, ale do žádné vyložené šance se nedostávali a tak jsme jim ve 22.minutě pomohli sami. To Polák po centru do vápna zahrál nešťastně rukou a hosté se z penalty ujali vedení. Zaslouženého vyrovnání jsme se dočkali ve 36.minutě, když Pištora se z levé strany prohnal kolem všech obránců soupeře a skvěle uvolnil Rodra, který se střelou na zadní tyč nemýlil - 1:1. Do přestávky mohlo být ještě veseleji - centr Horáka si našel hlavu Rodra, míč však skončil na tyči hostující svatyně.

Krátce po změně stran trefili tyč i hosté, ti ale měli větší štěstí, protože míč nakonec skončil v síti. To se obrana Tatranu rozestoupila a doslova darovala hostům tuto střelu zpoza vápna - 1:2. Hosté pak zbytek zápasu opanovali, byli silní na míči a za naši pasivitu nás ještě jednou potrestali v 75.minutě, kdy se opět střelecky prosadil Ruml. Další střely do konce zápasu polapil dobře chytající Zítko a tak se skóre již nezměnilo. Hořice tak zaslouženě postupují do dalšího kole poháru, ve kterém se střetnou s celkem Cidlina Nový Bydžov, který vyhrál v Bílé Třemešné 5:0.

Již v sobotu 13.8. zahájí naše mužstvo novou sezónu v 1.A třídě, kdy na našem stadionu v 17,00 hod. přivítáme celek Sokola Bílá Třemešná.