SK Čechie Hlušice - Tatran Hostinné 1 : 3 ( 0 : 2 )

Tatran Hostinné                 3          Poločas  0 : 2

Hlušice:  Batelka P. – Holman, Strýhal, Šimůnek, Batelka J. – Soumar, Pařízek, Mifek, Trejbal Jaroslav, Batelka M., Trejbal Jan(84.Frýda)

Tatran:  Zítko J. -  Kracík D., Slavík J., Horák L.(85. Lorenz P.), Brož M.(68. Polák D.)– Pištora Z., Valeš T., Kosina R., Šmucer P., Rodr A.( 65. Valášek V.), Jakoubek M.( 78. Filscsák M.)

Střelci

Hlušice :  58. Batelka M.

Tatran   : 11. Rodr A, 17. + 83. Jakoubek M.,

Karty    : ŽK  3  :  5     ČK 1 : 0

Rozhodčí:  Vitvar M., Otava M., Šotek J..                              DS:   Bajer J.

Začátek zápasu začal opatrně. Přesto se nám podařilo jít rychle do dvoubrankového vedení , pak jsme ale polevili a pustili soupeře do hry , když domácí z trestného kopu  snížili , museli jsme se strachovat o výsledek , vítězství se nám podařilo potvrdit až v závěru utkání.

Podrobněji.

K dalšímu zápasu zajížděl Tatran , na pěkně připravený trávník , do Hlušic, utkání se hrálo za příjemného a slunečného počasí. Úvod zápasu začal opatrně na obou stranách. Naši hráči se ale rychle osmělili a byli nebezpečnějším mužstvem. Po několika neúspěšných šancích, převzal přihrávku T.Valeše na hranici pokutového území A.Rodr  a přízemní střelou pod padajícím brankářem otevřel skóre zápasu 0:1. V 17´začala u obránce D.Kracíka akce která končila centrem P.Šmucera a následnou  hlavičkou M.Jakoubka do odkryté brány  0:2. Tento stav nás na tolik uspokojil že jsme postupně polevili v tempu a pustili soupeře do zápasu , největší šanci měli domácí v závěru první půle po rohovém kopu , ve skórování jim zabránil J.Zítko který  pěkným zákrokem vytěsnil hlavičku domácích  na břevno a s následnou dorážkou si dokázal také poradit. Ve druhé půli se do velké šance dostal Z.Pištora , ze strany se probojoval až před brankáře kterého překonal dloubákem ovšem s malou razancí že balón ještě před brankovou čarou doběhl obránce a uklidil do bezpečí.  Pak si vzali slovo domácí , běžela 58´ po přísně nařízeném trestném kopu (asi 2m od vápna), balón si postavil nejlepší střelec Hlušic M.Batelka a střelou přes zeď nedal Zítkovi v brance šanci 1:2. O pět minut později mohlo být ještě hůře ,  situace jako přes kopírák , skončila střelou do tyče od které se odrazila do zázemí. V 67´šli domácí do deseti , po druhé žluté se šel opláchnout obránce Strýhal , přesto byli domácí velmi nebezpeční . Uklidnění přišlo až v 83´, střídající M.Filcsák vybojoval balón u brankové čáry nacentroval před bránu kde se nejlépe zorientoval M.Jakoubek a hlavou zakončil 1:3. Do konce zápasu jsme si vypracovali ještě dvě slibné šance ,  žádná se však už neujala.

Příští týden v sobotu 28.5. přivítáme od 17.00 Trutnovské céčko , už ve 14.30 hrají dorostenci se Skřivany.

Srdečně zveme všechny příznivce „přijďte povzbudit a podpořit naše hráče“  vstupenky budou o přestávce slosovány o hodnotné ceny , občerstvení zajištěno v místní „Salaši“