Tatran Hostinné - SK Jičín B 1 : 4 ( 0 : 1 )

Krutá porážka……...

Tatran Hostinné                   1                                                                                                                                     SK Jičín „B“                         4           Poločas  0 : 1

Sestavy:

Tatran: Horák J. - Kracík D., Horák L., Slavík, Polák D.(81. Valášek)  – Brož(63. Filcsák), Kracík L., Valeš, Šmucer(55. Pištora), Jakoubek, Polák R.(89. Lorenz)

Jičín: Mauer – Krákorka, Malý, Knížek, Veg - Kirschner, Hejtmánek, Mészáros, Janda, Pluhař, Horáček(69. Sajdl)

Střelci

Tatran: 67´ Jakoubek

Jičín: 27´+ 86´ Hejtmánek, 79´+ 82´ Mészáros

Karty : ŽK 0 : 3    ČK    0 : 0

Rozhodčí:  Jehlička F., Filip M., Klečka L.                     Delegát : Mudruňka Jaroslav

Diváci : 150

Porážka až příliš krutá na to jak se zápas vyvíjel . Bez  proměňování šancí, se ale vyhrát nedá. Soupeři vyšel závěr utkání a nezbývá než mu gratulovat k vítězství.

Podrobněji:

V přímém souboji o čelní příčku v tabulce jsme přivítali Jičínské béčko. Oba celky si uvědomovali o co se hraje a tomu odpovídal počáteční přístup k zápasu , bojovalo se převážně mezi vápny s důrazem na obranu.  V 7´se dostal do šance L.Kracík, jeho střelu gólman vytěsnil na roh. O deset minut později zatáhl za záchranou brzdu D.Kracík, jeho zákrok na hraně vápna vytáhl sudí naštěstí mimo pokutové území, i když z počátku ukazoval na penaltu. Signálem rozehraný trestný kop skončil mimo bránu. Námi vypracované šance končili povětšinou střelou mimo branku. Ve 27´potrestal Jičín náš nedůrazný přístup v obraně  , když útočník Jičína prošel mezi několika hráči a střelou k tyči otevřel skóre 0:1. Do přestávky si vypracovali oba celky ještě několik šancí, nutno podotknout, že vzhledem k naší mušce , byli Jičínští nebezpečnější. Ve druhé půli jsme se snažili o vyrovnání a do soupeře jsme se pořádně zakousli. V67´prodloužil Pištora nahrávku na Jakoubka, který přízemní střelou nedal gólmanovi šanci 1:1. Bohužel ani ve druhém poločase se naše střelecká muška nezlepšila a když už jsme trefili branku, předvedl skvělí zákrok brankář soupeře Mauer.Vyjmenovávat zahozené šance, by byla ztráta času , za zmínku stojí střela M.Filcsáka z hranice velkého vápna do šibenice, kterou brankář se štěstím vyrazil. V 79´se do šance dostali Jičínští, jejich střelu vytěsnil J.Horák na břevno , balón se ale odrazil přímo na nohu útočícího Mészárose ,jehož nepřesná střela mířící vedle, se otřela o našeho obránce a skončila v síti 1:2. Ve snaze zkorigovat stav zápasu, vrhli jsme veškeré úsilí do útoku. Do otevřené obrany si naběhl  rychlonohý útočník Mészáros a svůj průnik zakončil střelou pod vybíhajícím brankářem 1:3. Zmar nad celím zápasem přišel v 86´, rychlý útok Jičína zakončený střelou kterou J.Horák vyráží na roh ,   po jeho rozehrání nejvýše vyskočil neobsazený záložník Hejmánnek a hlavou uzavřel skóre zápasu na 1:4. Proměnit aspoň některé z vypracovaných si šancí, mohl stav vypadat úplně jinak , fotbal se ale hraje na góly a ne na šance.O nápravu se musíme pokusit příští týden v sobotu 21.5. od 17.00 ve Hlušicích , na zápas se pokusíme vypravit autobus , bližší informace zveřejníme hned, jak budou k dispozici.

Olmlouvám se za pozdní referát nešel mi internet.