Tatran Hostinné - TJ Rudník 3 : 1 ( 1 : 0 )
Aktualizováno: 08.05.2016 19:29

Nervy až do konce……...

Tatran Hostinné                   3                                                                                                                                     TJ Rudník                             1            Poločas  1 : 0

Sestavy:

Tatran: Horák J. - Kracík D., Horák L., Kosina, Polák D.(66. Filcsák ) – Brož, Kracík L.(90. Hruška), Valeš, Šmucer, Pištora(68. Lorenz), Jakoubek(88. Valášek)

Rudník Čáp J. – Čáp D.(50. Hloušek) , Zeman, Vydra(72. Parasič), Knap – Víšek, Štemberka, Privara, Jebavý, Kučeravý(70. Janoušek), Beláň,

Střelci

Tatran: 41´ Jakoubek, 89´Horák L., 94´Valášek

Rudník: 91´Hloušek

Karty : ŽK 3 : 2    ČK    0 : 0

Rozhodčí:  Linhart L.,  Kalaš R.,  Nývlt R.                            Delegát :  Wolf Z.

Diváci : 160

Bojovné utkání , s hektickým závěrem , kdy na nervi zahráli i rozhodčí kteří v 82 minutě  nejprve uznali a následně (po poradě)  pro ofsajd neuznali vyrovnávací gól Rudníku. O výsledek se bojovalo až do úplného konce , když během závěrečných pěti minut padli tři branky.

Trochu podrobností.

Za pěkného slunečného počasí a před pěknou diváckou kulisou se hrálo tradiční derby , kterým se otvírá druhá polovina respektive odvety jarní části. Od úvodního hvizdu se hrál rychlí ale z obou stran nepřesný fotbal se spoustou ztracených nakopávaných balónů , bojovalo se  převážně mezi vápny. Přesto hráči Rudníku měli nejen optickou převahu (např. na rohy 0:4) a vypracovali si několik nebezpečných akcí se kterými si ale poradil výborně chytající J.Horák , na druhé straně se  předvedl pěknými brankářskými zákroky veterán Čáp , nestačil jen na pohotovou střelu Jakoubka  který si ve 41 minutě naběhl na centr Pištory , a ranou z voleje otevřel skóre zápasu  1:0. Do kabin se tak šlo za pro nás příznivého stavu. Ve druhé půli si oba celky vypracovali několik nebezpečných akcí avšak bez gólového efektu , velmi nebezpečné šance měli hráči Rudníku po rozehraných trestných kopech skončili jejich střeli těsně vedle. V 82´rozehrávali Rudničtí další trestný kop po několika odrazech se balón dostal na volného hráče soupeře který z ofsajdového postavení vyrovnal, praporek postranního sudího ovšem zůstal dole , to byla výzva pro naše hráče kteří se sesypali na čárového a hlavního arbitra, ti po poradě zrušili původní verdikt a ukázali že se bude rozehrávat ofsajd , to byl naopak povel pro hráče Rudníku kteří se ihned jako jeden muž vydali na steč s rozhodčími .Hektická nálada se přenesla i na fanoušky hostí kteří počastovali rozhodčí  ne zrovna vybíravými slovy , jeden z fanoušků se vydal zchladit čárového pivem a tak se měla  co otáčet  i pořadatelská služba . S pocitem křivdy , na straně Rudnických , se začal po několika minutách dohrávat zápas za nezměněného stavu. V 89´rozehrával trestný kop od rohového praporku L.Kracík na jeho centr nejvýše vyskočil L.Horák a hlavou zvýšil na 2:0. Běžela 91´minuta a Rudníku se po centru do vápna  a následném přečíslení podařilo snížit na rozdíl jediné branky 2:1. To však ještě stále nebyl konec v 94´zahrával Rudník trestný kop prakticky skoro vše co mělo nohy se vydalo do našeho pokutového území , střelu do zdi ale hlavou odvrátil L.Horák do brejku se dostal střídající za chlapy debutující dorostenec Valášek , utekl všem a střelou podél padajícího gólmana zakončil svým premiérovým  gólem a uzavřel tak skóre na konečných 3:1.

Příští týden v sobotu 14.5. zakončíme sérii tří domácích zápasů utkáním s Jičínským béčkem v přímém souboji  půjde o průběžné vedení v tabulce , výkop je naplánován na 17.00. O předzápas se postarají dorostenci kteří hostí od 14.30 TJ TK Žlunice.

Srdečně Vás zveme přijďte povzbudit a podpořit naše hráče . Vstupenky jsou slosovatelné o hodnotné ceny no a pokud nevyhrajete „nezoufejte“ určitě si budete moci dopřát pivečko nebo něco dobrého z udírny  v místní Salaši.

Autor: Pavel Šmucer