diváků: 120

červené karty

0

1

Derby o důležité body začali lépe domácí, ale dvakrát gólovou radost překazil zdvižený praporek rozhodčího a další střely skončily mimo nebo na brankáři Horákovi. Mostečtí, coby domácí, měli za úkol tvořit hru, ale to se jim dařilo jen občas a naopak Tatran těžil z jejich chyb. Především Slavík dělal domácí obraně velké starosti. Největší šanci Hostinného v první půli ale neproměnil ve 21.min. Kosina.  Hostující špílmachr dostal přihrávku os Slavíka mezi malé vápno a penaltu, potáhl si míč doleva a podél Lebedy usměrňoval balón do branky. Jeho střela však postrádala větší razanci, a tak na brankové čáře míč vykopnul Kučera. Skóre zápasu se tak změnilo až o tři minuty později, avšak na druhé straně. Domácí podnikli rychlou akci po levém křídle, Brádle centroval míč do vápna na Robka, kterého Petružálek přistrčil a kopala se penalta, kterou s přehledem proměnil Duchek. Ve 30. min. střelu D.Kracíka zblokoval domácí obránce rukou - píšťalka rozhodčího mlčela. Po přestávce domácí hráči přenechali aktivitu hostům a spoléhali na brejkové situace, jenomže žádnou nedotáhli do konce. Hostinné se stále častěji usazovalo na mostecké polovině, a tak přišlo to, co muselo. V 76.min. zahrával rohový kop Filcsák a míč padající do malého vápna poslal do sítě hlavou Geletič - 1:1. Od této chvíle se hrálo „nahoru - dolu“ a obě mužstva měla několik příležitostí zápas rozhodnout. Při největší šanci Mostku vykopával z brankové čáry míč Hartl. V 85.min. Horák dlouhým výkopem nachází Slavíka, který uhání sám na gólmana - ten vyběhnutím zachraňuje. O minutu později mu přihrává Kosina, ale Slavík opět předvedl, co všechno se dá neproměnit. V 90.min. se ještě nechal zbytečně po 2 ŽK vyloučit Kosina, utkání končí a Tatran veze zaslouženě první podzimní bod.

Příští kolo: v sobotu 22.9.2007, od 16,30 hod., doma Železnice

Autor: Zdeněk Macháček