Hostinné - FK Mostek 5:4 (2:1)

Chcete vidět hodně napínavé mače? Přijďte se podívat na áčko.

Sestava: Zítko - Rodr (88. Janouch), Vacek, Filcsák (67. Zeman), Urban - Nossek, Nosek, Kracík D, Kosina, Polák - Maličký

Góly: 20. Kracík D.(p), 35. Maličký, 72. Nosek, 83. Polák, 87. Zeman - 7. Honců, 52. Pacák, 53. Kuhn, 63. Honců (p)

ŽK: 2:4 (47. Filcsák, 63. Zítko)

ČK: 0:0

Rozhodčí: Linhart - Franěk, Trejbal

Diváků: 150

Před slušně zaplněným hostinským stánkem jsme přivítali borce z nedalekého údolí všeobecně oblíbených Lebedů. Hřiště bohužel vypadalo spíše jako pole, takže se dalo předpokládat, že to bude spíš boj. Bohužel jsme se opět na začátku nevyvarovali individuálních chyb, které pramenili z chtíče hrát sám na sebe místo jednoduché kombinace. Po jedné takové chybě se k balónu dostal hostující Honců a s jistotou poslal míč po zemi na zadní tyč - 0:1. Přibližně po 15. minutě jsme konečně zamknuly naše zadní vrátka, ke kterým hosté do konce poločasu už nenašli klíč, a tak jsme se pustili do útoku. A byla to opět krásná sbírka zahozených šancí - Davidové Maličký a Nossek, jakožto nejčastější paliči, Pedrovu střelu sráží obránce na roh atd... Naštěstí nám ze střelecké mizerie pomohl hostující gólman, který ve vápně fauloval Romana Poláka. Penaltu s trochou štěstí proměnil navrátilec David Kracík - 1:1. Ve 35. minutě se po nahrávce Honzy Vacka konečně trefil David Maličký - 2:1.

Do poločasu jsme nedokázali už proměnit žádnou z šancí, což se ukázalo jako dobrý základ pro nervydrásající druhý poločas, jelikož jsme dokázali během 18 minut druhého poločasu inkasovat hned třikrát - první se po centru trefil Pacák, poté Kuhn využil individuální chybu v obraně a poslední Mára Filcsák zatáhl za záchranou brzdu bohužel až ve vápně a Honců vstřelil svůj druhý gól v zápase - 2:4. Spoustu týmů by to za tohoto stavu vzdalo. My ne. Naději vykřesal v 72. minutě David Maličký, který krásným průnikem okolo zkoprnělých obránců prošel až do malého vápna, kde našel Pedra Noska, který s chladnou hlavou poslal balón mezi tři tyče - 3:4. Srovnáno bylo v 83. minutě, kdy se po centru nejvýše vyšrouboval Roman Polák a hlavou přehodil hostujícího gólmana - 4:4. A aby toho na mostecké sebevědomí nebylo málo, tak si na další dlouhý nákop naběhl za obranu David Nossek, zpětnou přihrávkou našel úplně volného Martina Zemana, který definitivně obrací průběh zápasu na naší stranu - 5:4.

Autor: Luboš Horák