Sestava: Zítko - R. Polák, Marek, J. Slavík, Šmucer (67. Petružálek) - Brož, Valášek, Valeš, Purkert - Maličký, Pištora (46. L. Kracík)

Branky: 38. Valášek, 47. Klečal (vlastní) - 27. a 61. Wojcik, 56. a 91. Taneček

ŽK: 3:1 (44. Marek, 85. Petružálek, 90. L. Kracík)

Rozhodčí: Junek - Průcha, Žerovnický

Diváků: 110

I když jsme na našem hřišti přivítali druhý celek tabulky, tak se hráči přesvědčili, že hrát se dá s každým. Hosté sice působili fotbalovějším dojmem, ale mám za to, že tři body jsme jim doslova darovali. Na naší hře se projevila tréninková docházka posledních týdnů, která nestojí za nic. A místo kritizování druhých by každý měl začít u sebe. Každý by si měl uvědomit, že se jedná o kolektivní sport a že svojí nečinností bere chuť do hry těm, kteří jsou na každém zápase a tréninku…

Od začátku se hrál vyrovnaný zápas, kdy se útoky střídaly na obou stranách, ale bez vyložených šancí. Až ve 21. minutě poprvé zahrozili hosté, když po přímáku z pravé strany tečují míč těsně nad bránu. Čtyři minuty na to prošel středem hřiště Valeš, ale jeho střelu gólman chytil. Bohužel jsme inkasovali ve 27. minutě, když se středem obrany prosadil poprvé Wojcik - 0:1. Naštěstí jsme ještě do poločasu stihli vyrovnat - to běžela 38. minuta, kdy míč vybojoval Brož, předložil na Pištoru, který našel Valáška a ten střelou k tyči vyrovnal - 1:1.

Krátce po změně stran jsme se radovali podruhé, když míč vybojoval Purkert a krásně našel na pravé straně nabíhajícího Poláka, jehož střílený centr umístil za záda vlastního gólmana Klečal - 2:1. V 56. minutě jsme nejprve měli štěstí, když po rohu vykopával míč z brankové čáry Marek. Z následného rohu již ale udeřilo, když se hlavou trefil Taneček - 2:2. A aby toho nebylo málo, tak za pět minut opět po rohu akce jako přes kopírák - tentokrát mířil hlavou přesně Wolcik - 2:3. Poté jsme vrhli všechny své síly do útoku, ale naše převaha byla impotentní, když do vápna neletěl žádný pořádný centr. Naopak hosté využívali každou mezírku v naší obraně k rychlým brejkům, ale my jsme i se štěstím odolávali, když jednou nám dokonce pomohlo břevno. V poslední minutě pak jeden takový brejk musel hasit Kracík penaltovým zákrokem a hosté zvyšují na konečných 2:4. Ihned poté dobře pískající rozhodčí utkání ukončil.

V dalším kole v neděli 22.10. jedeme na hřiště Slovanu Broumov, výkop je již v 15,30 hod., sraz na Tatranu ve 12,15 hod., odjezd autobusu ve 12,30 hod.

Autor: Zdeněk Macháček