FC Nový Hradec - Tatran Hostinné 1:3 (1:0)

Sestava: J. Horák - Brož, Kosina, L. Kracík, Bartůněk - Šmucer, Valášek, Valeš, Purkert (64. Rodr) - Pištora, Petružálek

Branky: 30. Bendig - 51. Purkert, 75. Petružálek, 82. Pištora

ŽK: 3:4 (66. a 66. Rodr, 20. Kosina, 68. Brož, 81. L. Kracík)

ČK: 2:1 (35. Kašpar, 35. Vopálka - 66. Rodr)

Rozhodčí: Svoboda F. - Franěk J., Hofman

Diváků: 40

Práce, nemocní, zranění, vyloučení - předzápasové problémy se sestavou nevěštily nic dobrého. A tak k zápasu odcestovala jedenáctka statečných včetně trenéra Petružálka. Na lavičce se pak objevil ztracený syn Rodr, který na zápas přicestoval vlakem a stal se smutným hrdinou utkání. Jeho příspěvek do utkání po střídání v 64. minutě trval jen dvě minuty. Pak se nechal zbytečně po dvou žlutých kartách vyloučit a spěchal znovu na vlak. Naše jedenáctka (později desítka) se však semkla a bojovností dokonala obrat v zápase. Nutno však dodat, že nám k tomu výrazně pomohla nedisciplinovanost domácích.

Na začátku utkání jsme přečkali úvodní tlak domácích a postupně jsme hru vyrovnali, ale první půlhodina se hrála bez vyložených šancí. Až ve 30. minutě se naší obraně nepodařilo vystavit do ofsajdu nejlepšího hráče domácích Bendiga - ten středem postupoval sám na Horáka a svůj nájezd dokázal proměnit - 1:0. O pět minut později při důrazné hře Petružálka neudržel nervy na uzdě domácí hráč a do našeho hrajícího trenéra strčil rukama, za což viděl žlutou kartu. To se mu nelíbilo a po pár nepublikovatelných slovech viděl vzápětí druhou žlutou a šel pod sprchy. na to zareagoval domácí kapitán - rozběhl se k rozhodčímu, kterému přišlápl nohu a následoval ze hřiště svého spoluhráče. Nám se tak naskytla velká šance něco s utkáním udělat. Do konce poločasu jsme ale nic nevymysleli, když jedinou střelu na bránu vyslal ve 41. minutě Pištora.

Hned po změně stran jsme domácí uzamkli na jejich polovině a v 51. minutě jsme se mohli radovat z vyrovnání. To si Valešův centr zpracoval na zadní tyči Purkert a dal svůj první gól v mužské kategorii - 1:1. I když jsme pak stále drželi míč na kopačkách, chyběla nám finální přihrávka a šance dlouho nepřicházely. Pak přišla 66. minuta a již výše popsané vyloučení Rodra. Domácí rázem ožili a hra se zase na chvíli vyrovnala. V 72. minutě po rohu Kracíka hlavičkuje zcela volný Valášek pouze do náruče gólmana. Následovaly dvě velké šance domácích, které jsme se štěstím přežili, na druhé straně si Valeš narazil míč s Petružálkem, ale gólmana neprostřelil. V 75. minutě centroval do vápna z levé strany Kracík, míč si zpracovával Brož, načež Petružálek zařval „uhni vole“ a levačkou usměrnil míč k tyči - 1:2. Domácí poté vrhli všechny zbývající síly do útoku, ale žádnou vyloženou šanci jsme jim už nepovolili. Naopak nám se otevírala okénka v domácí obraně k rychlým protiútoků. V 81. minutě pláchl obraně Valášek, ale dopadl stejně jako v minulých zápasech - prostě nedal. Naštěstí minutu na to vyslal Brož do úniku Pištoru, který krásně přehodil vyběhnuvšího gólmana - 1:3. Frustrovaní domácí pak rezignovali a prezentovali se jen několika tvrdými zákroky, po nichž mohli být rádi, že nedohrávali v sedmi. Rozhodčí poté na přání všech utkání raději ukončil.

V následujícím kole v sobotu 14.10. na našem hřišti přivítáme mužstvo SK Sobotka, výkop je v 16,00 hod., v tradičních předzápasech hostí dorost Slovan Broumov (13.30) a starší žáci Slavii Hradec/Malšova Lhota (11,30).

Autor: Zdeněk Macháček