Tatran Hostinné - Spartak Police n.M. 0:1 (0:0)

Sestava: J. Horák - R. Polák, Marek, Valeš, Bartůněk (75. Kosina) - Brož, L. Kracík, Valášek (74. Purkert), Šmucer (62. J. Slavík) - Maličký (85. Petružálek), Jakoubek

ŽK: 3:5 (51. a 70. Marek, 56. Jakoubek, 75. Bartůněk)

ČK: 1:0 (70. Marek)

Rozhodčí: Podhajský - Rychtár, Prokůpek

Diváků: 105

Smolný zápas sehráli borci Tatranu. Utkání rozhodla přísně nařízená penalta a na druhé straně neproměňování vyložených brankových příležitostí. Zápas se moc nepovedl hlavnímu rozhodčímu, který sice chyboval na obě strany, ale pro nás to mělo fatální následky. Na druhou stranu je však nutno dodat, že tento den bychom asi gól nedali ani do setmění.

Od začátku se hrálo vyrovnané utkání, kdy se útoky střídaly na obou stranách, ale bez vyložených šancí. Až po půlhodině se nám podařilo hosty trochu zatlačit, ale zakončení bylo nepřesné. Nejprve se do centru Brože položil Jakoubek, ale netrefil dobře míč. Následovaly střely Maličkého a Jakoubka, avšak pokaždé vedle brány. Ke konci poločasu jsme měli štěstí, když tečovaná střela hostů skončila vedle naší tyče.

Druhá půle začala střelou Bartůňka nad bránu a pak přišla 50. minuta. Po útoku hostí postupoval hostující útočník ven z vápna a skoro v jeho rohu upadl (očití svědkové tvrdí, že si sám brnknul nohou o nohu). Bohužel se v jeho blízkosti pohyboval Brož a tak sudí ukázal na penaltu, kterou Klapkovský zkušeně proměnil - 0:1. Následoval drtivý tlak Tatranu, ale střely Jakoubka, Maličkého a Valáška mířili buď vedle, nebo doprostřed brány, kde stál připravený gólman. V 60. minutě pak ve vyložené pozici přestřeluje bránu Polák. O deset minut později si hostující gólman tak dlouho hrál s míčem, aby nastřádal nějaké vteřiny, až do něj po chycení míče zbytečně zajel Marek a byl podruhé žluté kartě vyloučen. Chvíli na to hosté trefují břevno naší branky, ale to bylo z jejich strany vše. I v oslabení jsme hosty přehrávali, a když byl ve vápně sražen Maličký, tak píšťalka rozhodčího tentokrát mlčela. Bohužel naše snaha alespoň o vyrovnání se minula účinkem - v zakončení nám chybělo více klidu. A když po přímáku Jakoubka pálil Polák jen to tyče, odvezli si všechny body hosté.

V dalším kole v sobotu 7.10. jedeme na hřiště FC Nový Hradec Králové, výkop je již v 16,00 hod., sraz na Tatranu ve 13,30 hod., odjezd autobusu ve 13,45 hod.