Tatran Hostinné - SK Týniště n.O. 4:3 (3:0)

Sestava: J. Horák - R. Polák, Marek, L. Kracík, D. Kracík (72. Šmucer) - Vladeka (55. Brož), Valášek, Valeš, Pištora (80. Purkert) - Maličký (77. L. Horák), Jakoubek (59. J. Slavík)

Branky: 4. a 39. Jakoubek, 32. Marek, 74. Valášek - 59. Horák, 76. a 89. Mládek

ŽK: 0:1

ČK: 0:1 (80. Horák)

Rozhodčí: Janeček - Pálka, Prinz

Diváků: 146

Utkání dvou rozdílných poločasů. V tom prvním jsme byli lepší my, když jsme konečně dokázali proměnit vypracované šance. Po změně stran jsme nepochopitelně přestali hrát a soupeř udělal z jasného zápasu drama. Pro diváky atraktivní zápas, pro lavičky ovšem infarktový. K úrovni zápasu přispěla také kvalitním výkonem trojice rozhodčích.

Lepší úvod jsme si nemohli přát. Již ve 4. minutě vyvezl míč z obrany Polák, našel na pravé straně Maličkého, ten obešel obránce a předložil před bránu Jakoubkovi, který se nemýlil - 1:0. V 18. minutě po zbytečné ztrátě míče na útočné polovině zachraňoval na poslední chvíli Marek skluzem na roh. Po něm se zaskvěl zázračným zákrokem Joska Horák a hned z protiútoku se řítil na gólmana Maličký, který trefil pouze tyč branky. Chvíli poté střílel těsně nad bránu Valášek a potom jsme přenechali iniciativu hostům, kteří z toho vytěžili několik standardek, ovšem bez úspěchu. Závěr poločasu patřil opět nám. Nejprve se po centru Maličkého trefil hlavou Marek - 2:0. Ve 39. minutě povodil obranu soupeře Valášek a jeho zpětnou přihrávku dokázal zužitkovat Jakoubek - 3:0.

Druhý poločas začali hosté náporem a my jsme odolávali jen za cenu nedovolených zákroků. Za svou snahu bylo Týniště odměněno v 59. minutě, kdy se prosadili středem otevřené obrany - 3:1. V 68. minutě po šanci Maličkého míč mířící do brány vykopl obránce na roh. Přesto jsme zanedlouho zvýšili na 4:1, když Slavík vyslal do úniku Valáška a ten se trefil k tyči. Bohužel minutu na to po nedůsledném bránění snižují hosté na 4:2 a nastalo drama. V 80. minutě po dlouhém výkopu Josky Horáka mohl postupovat sám na bránu Šmucer, ale byl zkosen spíše nešikovností hostujícího obránce, za což tento hráč vyfasoval červenou kartu. Týniště i v desíti vytrvale útočilo, my jsme dlouho odolávali a až v 89. minutě volný hráč hostů dává na 4:3. I přes dvouminutové nastavení jsme výsledek ubránili a připsali si důležité tři body.

Ve středu 13.9. na našem hřišti přivítáme v dohrávce osmifinále krajského poháru mužstvo Jiskry Kocbeře, výkop je v 17,00 hodin. V sobotu 16.9. pak opět na Tatranu hostíme celek FK Náchod „B“, výkop je v 17,00 hod., v tradičních předzápasech přivítá dorost mužstvo Hronov/Stárkov (14,30) a starší žáci Borohrádek (12,30).