Tatran Hostinné - Spartak Kobylice 2:3 (2:2)

V devíti proti čtrnácti se vyhrát nedá ...

Sestava: Zítko - R. Polák (83. Šmucer), Marek, L. Horák (67. Brož), D. Polák - Vladeka (77. Rodr), Valášek (71. Purkert), Valeš, Pištora -  Maličký, Jakoubek

Branky: 3. R. Polák, 37. Jakoubek - 15. Havlíček, 39. Říha, 65. Dítě

ŽK: 4:1 (45. R. Polák, 54. Valeš, 54. + 67. Jakoubek, 90. J. Horák)

ČK: 2:0 (17. D. Polák, 67. Jakoubek)

Rozhodčí: Svoboda F. - Linhart, Matějka

Diváků: 160

Hosté začali utkání náporem, z čehož hned v první minutě vytěžili rohový kop. My jsme se z tohoto náporu vymanili tím nejlepším možným způsobem -  ve 3. minutě vyvezl míč Roman Polák, našel na levé straně Jakoubka, který mu míč vrátil před bránu a Roman nadvakrát překonal gólmana - 1:0. Poté se hra vyrovnala a útoky se střídaly na obou stranách. Bohužel v 15. minutě jsme neuhlídali Havlíčka a ten vyrovnává na 1:1. Pak přišla 17. minuta, která ovlivnila celý zápas. Dominik Polák na půlce hřiště ve snaze zabránit hostům rychlému přechodu do útoku provedl taktický faul tak nešťastně, že hostující hráč Trutnovský zůstal ležet se zlomenou nohou - hráči přejeme brzké uzdravení a návrat na trávník. Za toto obdržel Dominik žlutou kartu. Následovalo čtyřiceti minutové čekání na příjezd sanitky, naložení a odvoz. Ještě než se začalo hrát, obdržel Dominik Polák na pokyn asistenta rozhodčího červenou kartu - prý to rozhodčí přehodnotili. Přitom tento asistent hostujícím hráčům před tím říkal: „chlapi to je fotbal a ne kuličky“. Pauza a oslabení se na nás ale neprojevilo - i v desíti jsme hosty přitlačili a přicházely i šance. Nejprve neuspěl Valášek sám před gólmanem, o chvíli později přestřeluje Pištora. Dočkali jsme se ve 37. minutě. Po faulu na Valeše si postavil míč Jakoubek a jeho pumelice bezmála ze čtyřiceti metrů skončila u levé tyče branky - 2:1. Vedení jsme ale opět neudrželi a za dvě minuty vyrovnává Říha - 2:2. Těsně před odchodem do kabin mohlo být ještě hůře, ale kanonýr Dítě se zatím jen zastřeloval a Zítko jeho střelu vyrazil.

Po změně stran se dlouho hrálo bez vyložených šancí, ale hned ta první hostující v 65. minutě skončila v naší síti, když si na centr naběhl Dítě a hlavou poslal hosty do vedení - 2:3. A aby toho nebylo málo, tak po několika odmávaných neofsajdech šel Jakoubek asistentovi rozhodčímu vysvětlit co je to ofsajd a byl po druhé žluté kartě vyloučen. Rozhodčí měli vůbec podivný metr - držení od soupeře za dres ponechávali bez povšimnutí, zatímco na naší straně se žlutilo a červenalo. Kdo očekával, že to Tatran v devíti zabalí a Kobylice v pohodě dokráčejí k vítězství, ten se mýlil. Na hostující branku se valil jeden útok za druhým, ale tentokrát nám nebylo přáno. Dvakrát byl v šanci Maličký, z dorážky se pak neprosadil ani skvěle bojující Valeš. Asi největší šanci jsme měli v 77. minutě, kdy po centru Valeše střílel z první Roman Polák, ale pouze do náruče gólmana. A když pak rozhodčí nenastavil ani vteřinu, putují tři body do Kobylic. I přes porážku patří hráčům Tatranu poděkování za to, že utkání nezabalili a bojovali až do konce.

V sobotu 2.9. jedeme na hřiště FK Kratonohy „B“, výkop je v 17,00 hod., odjezd autobusu ve 14,30 hod., sraz na Tatranu ve 14,15 hod.

Autor: Zdeněk Macháček