Sokol Bílá Třemešná - Tatran Hostinné 2:3 (2:1)

Sestava: J. Horák - J. Slavík (62. D. Polák), Marek, Valeš (83. Rodr), D. Kracík - R. Polák, Bartůněk, Vladeka, Purkert (46. Jakoubek) - Valášek, Maličký (90. Kosina)

Branky: 8. Jákl, 25. Melichárek - 20. Maličký, 59. R. Polák, 75. Valeš

ŽK: 4:3 (36. J. Slavík, 47. Vladeka, 80. Marek)

Rozhodčí: Kánská - Rychtár, Krucký

Diváků: 170

Pěkná divácká kulisa viděla bojovné a tvrdě hrané utkání a jen díky velmi citlivému přístupu paní rozhodčí, dohrála obě mužstva s plným počtem hráčů. V prvním poločase jsme byli málo důrazní a zaslouženě prohrávali. Po změně stran jsme domácí v bojovnosti předčili a skóre dokázali otočit. Všem hráčům patří velký dík za odmakaný zápas.

Úvod okresního derby patřil domácím a už v 9. minutě jsme prohrávali, když zmatky v naší obraně ukončil střelou k tyči zcela volný Jákl - 1:0. Poté jsme hru vyrovnali a blízko gólu byl ve dvou šancích Roman Polák, kterému ale při zakončení chybělo více klidu. Dočkali jsme se ve 20. minutě - nejprve vychytal gólman Valáška při samostatném úniku a vzápětí se prosadil Maličký, který využil nedorozumění domácí obrany s gólmanem a vystihl „malou domů“ - 1:1. Pak jsme však nepochopitelně přestali hrát a domácí nás za to ve 25. minutě potrestali po podobných zmatcích jako při prvním gólu - tentokrát na zadní tyč střílel Melichárek - 2:1. Po půlhodině hry mohlo být ještě hůře, ale Kubelka z přímáku zamířil pouze do břevna.

Po bouřce v kabině jsme se domácím vyrovnali v nasazení a hlavně v důrazu a rázem nás bylo plné hřiště. Střed hřiště ovládli motorové myši Valášek s Bartůńkem a domácí měli najednou velké starosti s našimi rychlými přechody do útoku. Zaslouženého vyrovnání jsme se dočkali v 59. minutě, kdy po centru Jakoubka šel důrazně do souboje Roman Polák, gólman míč vyrazil pouze nad sebe a Roman dává hlavou do prázdné brány - 2:2. Dvě minuty na to Polák opět střílí po centru Vladeky, tentokrát gólman vyráží. Skórovat se nepodařilo ani Jakoubkovi, který z přímáku trefuje dvakrát blízko stojící zeď. Poté se dostali ke slovu i domácí a v 73. minutě musel zasahovat Joska Horák po tvrdé střele z bezprostřední blízkosti. Rozhodnutí padlo v 75. minutě, kdy nám domácí gól přímo nabídli. Vše začalo jejich autovým vhazováním na naší půlce, které vystihl Maličký, následoval jeho dlouhý únik po levé straně, který zastavil až ve vápně nedovoleně Hažer a kopala se penalta. K té se postavil Valeš a s přehledem proměnil - 2:3. Bohužel po dvou minutách pro Tomáše utkání skončilo, když mu soupeř prošlápl pravé koleno. Domácí se pak snažili o vyrovnání, ale naše obrana tentokrát odolala. Vysoké míče sbíral Joska Horák, střely domácích mezi tři tyče nemířily a tak si odvážíme důležité tři body.

V sobotu 26.8. na našem hřišti přivítáme nováčka Spartak Kobylice, výkop je v 17,00 hod. V tradičních předzápasech nejprve vyzvou starší žáci celek Nová/Stará Paka (12,30) a dorostence čeká domácí premiéra v krajském přeboru s Vrchlabím (14,30).