Tatran Hostinné - SK Bystřian Kunčice 2:1 (2:1)

Sestava: Horák J. - Kracík L. - Slavík J., Valeš, Šmucer - Brož, Valášek, Rodr (75. Purkert), Polák R. - Pištora (64. Maličký), Jakoubek

Branky: 13. Jakoubek, 45. Slavík J. - 29. Mrázek

ŽK: 3:6 (57. a 88. Kracík L., 67. Brož)

ČK: 1:0 (88. Kracík L.)

Rozhodčí: Pešava - Horský, Klečka

Diváků: 103

Náš zraněními zdecimovaný tým konečně zabral a s kvalitním soupeřem vybojoval důležité tři body. Po delší době přispěla výborným výkonem k úrovni utkání i trojice rozhodčích.

Zápas začal nešťastně pro hostujícího gólmana, který si po nezaviněné srážce zlomil nos a musel být střídán - přejeme mu brzké uzdravení. Náš počáteční nápor jsme ve vedení přetavili ve 13.minutě, kdy dlouhý výkop Horáka podcenil hostující obránce a důraznému Jakoubkovi se podařilo přelobovat gólmana - 1:0. O pět minut později mohlo být veseleji, ale střelu Poláka vyraženou gólmanem nedokázal usměrnit do sítě dobíhající Brož. A tak udeřilo na druhé straně - ve 29.minutě nedokázala naše obrana zachytit rychlý útok hostů po levé straně a tentokrát přehodil Horáka hostující Mrázek - 1:1. Ve snaze strhnout vedení opět na naši stranu se nám podařilo hosty zatlačit a po gólech volaly zejména dvě vyložené šance Poláka, který však pokaždé přestřelil bránu. Na druhé straně také párkrát zahrozili hosté, ale Joska v bráně byl vždy na správném místě. V poslední minutě prvního poločasu vodil Pištora ve vápně tak dlouho hostujícího obránce, až byl faulován a kopali jsme penaltu. K té se postavil náš nejzkušenější hráč Jirka Slavík a vymetl levou šibenici - 2:1.

Po přestávce se hrálo nahoru dolů a mohlo se stát cokoliv - buď mohl být výsledek ještě vyšší, nebo mohlo být vyrovnáno. V 55.minutě po centru Jakoubka netrefil odkrytou bránu Brož, na druhé straně zase po chybě naší obrany hosté hlavičkují těsně vedle. Definitivně mohl utkání rozhodnout v 78.minutě Maličký, ale jeho střelu po rohu Valeše vytáhl gólman nad břevno. Závěrečný nápor hostů jsme již ubránili i přes vyloučení Luboše Kracíka po dvou žlutých kartách a tak zůstaly tři body doma. Velký dík patří také dorostencům a jejich vedení, kteří obětovali svůj zápas ve prospěch A týmu.

V dalším kole zajíždíme v sobotu 27.5. do Sobotky. Začátek utkání je v 17,00 hod., odjezd autobusu v 15,00 hod., sraz na Tatranu ve 14,45 hod.