Sestava: Zítko - Horák L. (31. Valášek, 46. Slavík M.) - Polák D., Marek, Šmucer - Brož, Kracík L., Rodr, Polák R. - Jakoubek, Maličký (46. Purkert)

Branky: 8., 9., 41. a 90. Markovič, 58. Matoušek - 71. Marek

ŽK: 2:1 (55. Brož)

Rozhodčí: Fišer - Janeček, Škoda

Diváků: 65

K utkání odcestovalo jedenáct hráčů, z nichž se někteří během zápasu ještě zranili a dohrávali se sebezapřením. Nebýt narychlo převezených dorostenců ze zápasu v Náchodě, kdoví, jak by utkání dopadlo. Domácí tak vyhráli zcela zaslouženě - při naší momentální personální situaci jsme na lepší výsledek neměli.

Ráz utkání určilo období mezi sedmou a devátou minutou. Zatímco Jakoubek trefil tvrdou střelou pouze tyč, na druhé straně se dvakrát krátce po sobě prosadil domácí rychlík Markovič a bylo to 2:0. Tento hráč dělal naší obraně neskutečné problémy a do přestávky stihl zkompletovat hattrick. Po změně stran domácí zvyšují na 4:0, pak trochu ubrali, ale z našich šancí se ujala jediná v 71.minutě, kdy se po centru Brože trefil hlavou Marek. Ještě předtím byl ve vápně faulován Roman Polák, ale že rozhodčí neodpíská penaltu, na to jsme si na jaře už jaksi zvykli. V poslední minutě nám Markovič ještě přibalil na cestu pátý gól.

Sice nám ostatní výsledky nahrály, ale nic ještě nemáme definitivního. Je třeba celkově zlepšit přístup k fotbalu, srovnat si v hlavě priority a hlavně dobře a v dostatečném počtu potrénovat.

V příštím kole v sobotu 20.5. přivítáme na našem hřišti třetí tým tabulky SK Bystřian Kunčice, výkop je v 17,00 hod. V tradičních předzápasech nejprve vyzvou starší žáci Třebechovice pod Orebem (12,30) a dorostenci se utkají s Borohrádkem (14,30).

Autor: Zdeněk Macháček