Sestava: Zítko - Horák L. - Slavík J. (69. Polák D.), Kracík L., Šmucer (64. Rodr) - Brož (70. Pištora), Valeš (77. Bartůněk), Marek (58. Valášek), Polák R. - Jakoubek, Maličký

Branky: 13. Brož, 89. Valášek - 58. a 65. Zdržálek, 48. Žďárský, 51. Tomčík

ŽK: 4:4 (10. Marek, 64. Jakoubek, 81. Polák R., 85. Valášek)

Rozhodčí: Rychtár - Junek, Šiling

Diváků: 301

V podkrkonošském derby před pěknou diváckou kulisou jsme byli favoritovi rovnocenným soupeřem pouze v prvním poločase, po kterém mohlo být skóre i vyšší, ale stoprocentní šanci jsme před přestávkou neproměnili. Po změně stran nás soupeř jasně přehrával a během dvaceti minut rozhodl o svém zaslouženém vítězství. Vrchlabí gratulujeme a přejeme mu úspěšné působení v krajském přeboru.

Začátek zápasu byl ještě opatrný – v poli byli kombinačně lepší vrchlabští, do šancí jsme se ale dostávali my. Ve 12.minutě dobře hrající Maličký svoji šanci ještě neproměnil, ale o minutu později jsme se již radovali. Po dlouhé nahrávce od Horáka došlo k nedorozumění hostujícího gólmana s obranou a důrazný Brož, ač byl faulován, dotlačit míč do sítě – 1:0. Chvíli na to ještě střelu Jakoubka vytáhl gólman na roh, na druhé straně hosté pálili poprvé nad bránu ve 20.minutě. Pak přišly dvě šance soupeře, ale obě skvěle zlikvidoval Zítko. Škoda pak šance těsně před přestávkou, kdy se po přihrávce Jakoubka ocitl sám před gólmanem Kracík, ale chvíli váhal, zda není v ofsajdu a pak nastřelil jen brankaře.

Po změně stran přepnulo Vrchlabí na vyšší obrátky a my jsme, hlavně v záloze, přestali stíhat. Ve 48.minutě našel Zdržálek Žďárského a ten vyrovnává na 1:1, o tři minuty později navíc přidává druhý gól Tomčík. A aby toho nebylo málo, tak v 58.minutě přímák hostů Zítko ještě dokázal vyrazit, ale na dorážku Zdržálka už byl krátký – 1:3. My jsme dokázali hrozit už jen z rychlých brejků – po jednom z nich byl v 64.minutě sražen ve vápně Polák, rozhodčí však pouze přihlíželi. Z protiútoku se pak prosadil podruhé v zápase Zdržálek a zvýšil na 1:4, navíc hosté trefují v 67.minutě ještě břevno. V 81.minutě opět zaúřadoval rozhodčí, který po centru do vápna nechtěl vidět přidržení a zalehnutí Poláka. Otázkou je, proč to rozhodčí dělal, když to soupeř vůbec neměl zapotřebí. A tak skóre kosmeticky upravil chvíli před koncem střídající Valášek, kterého vyslal do úniku Kracík – 2:4.

V dalším kole zajíždíme v neděli 14.5. do Černilova. Začátek utkání je v 17,00 hod., odjezd autobusu v 15,00 hod., sraz na Tatranu ve 14,45 hod.