FK Náchod "B" - Tatran Hostinné 4:1 (3:0)

Tatran Hostinné                 1          Poločas  3 : 0

Tatran : Zítko - Slavík J.(63. Slavík M.), Horák L., Valeš, Šmucer(46. Polák D.) - Polák R., Kracík, Valášek, Pištora, Rodr, Maličký(76. Marek)

Náchod:Ruffer –Rorbach, Vejprava J., Bareš, Král, - Hanel, Pípek, Vejprava T. (60´Berger) , Soumar, Chládek(10´Vaněček),  Jimmy Paremene Gidion

Střelci

Tatran: 80´Valeš (penalta)

Náchod: 29´+ 33´Hanel, 41´ Jimmy Paremene Vision, 71´Berger

Karty : ŽK 2 : 3    ČK    0 : 0

Rozhodčí:  Lavrenčíková Jindra, Koutník Michal, Frič David            Delegát :Židlík Miloš

Diváci : málo

Stručně:

Bojovné utkání ve kterém jsme se sice ujali vedení ale pro útočný faul gól nebyl uznán. Domácí pak krutě trestali naše chyby a nedůraz , do poločasu nám nastříleli tři branky. Když po přestávce přidali další gól bylo rozhodnuto, naše šance většinou zneškodnila obrana domácích řízená zkušeným Vejpravou, až v závěru se nám podařilo z penalty snížit. Nezbývá než pogratulovat domácím k vítězství.

Trochu podrobností:

Za slunečného ale vlivem větru celkem chladného počasí zajížděl Tatran na hřiště do Náchoda. Utkání se sehrálo na travnaté hrací ploše oproti původně hlášené umělce, ne všichni hráči na to měli vhodnou obuv.V úvodu zápasu jsme si vypracovali několik šancí které se nám ale nepodařilo gólově zúročit. Ve 21´jsme zahrávali rohový kop, balón sice skončil  v síti, pro údajný faul ??? gól uznán nebyl (zrovna takový gól jsme dostali v Nepolisech a uznán byl bez problému). Pak se začali prosazovat  rychlí hráči Náchoda ale hlavně naše chyby. V 29´po centru do pokutového území se po několika odrazech a nedůrazných odkopech dostal balón na kopačky domácího střelce který propálil všechno co mu stálo v cestě 1:0. O čtyři minuty později , ve snaze zkorigovat stav jsme se až příliš vrhli útoku a nestihli jsme pokrýt rychlí brejk domácích kteří se valili čtyři na jednoho a zvýšili skóre na 2:0. V závěru poločasu po špatné komunikaci naší obrany jsme sami poslali do brejku útočníka domácích který nabídnutou šancí nepohrdl a zvýšil na hrozivých 3:0. Ve druhém poločase naše snahy  na změnu stavu zmrazila branka domácích v 71´po špatném odkopu propadl balón k osamocenému útočníku domácích který měl snadnou práci a do odkryté branky skóroval po čtvrté. Naše šance které jsme si vypracovali většinou zmařila nepřesné přihrávka nebo dobře organizovaná obrana domácích vedená zkušeným Vejpravou (51let). V 80´po zákroku na D.Poláka jsme kopali penaltu, k té se postavil Valeš jeho střelu brankář vystihl a vyrazil na dorážku už ale nedosáhl 4:1. V závěru utkání musel ještě pěkný zákrok vytáhnout Zítko když vyrazil střelu mířící pod břevno. Co k tomu dodat,  hrál se rychlí a bojovný fotbal se spoustou šancí na obou stranách ve kterém byli domácí produktivnější a zaslouženě berou všechny body.

.

Příští týden v sobotu 6.5. v 17.00 přivítáme vedoucí celek tabulky FC Vrchlabí, o předzápasy se postarají mládežnické týmy, které oba hostí  Dobrušku/Opočno, nejprve od 12,30  starší žáci po nich se představí od 14,30 hráči dorostu. Srdečně zveme všechny fandy a příznivce „přijďte povzbudit a podpořit naše hráče“, občerstvení zajištěno v místní Salaši.