SK Bystřian Kunčice - Tatran Hostinné 3:3 (1:1) pk. 0:3

Sestava: Zítko - Kracík L. - Šmucer, Horák L. Kracík D. - Pištora, Bartůněk, Valášek, Brož (88. Slavík M.) - Polák R. (75. Polák D.), Jakoubek

Branky: 39. Mrázek, 64. Kuta, 92. Denk - 17. Brož, 77. a 87. Jakoubek

ŽK: 0:5 (41. Valášek, 64. Horák L., 74. Kracík D., 81. Brož, 91. Zítko)

Rozhodčí: Miškař - Novotný, Medlík

Diváků: 120

V Kunčicích byl k vidění infarktový zápas se spoustou šancí na obou stranách. K zápasu jsme cestovali bez čtyř hráčů, do základu naskočili dva dorostenci, ale kluci utkání příkladně odjezdili, což nám v minulých utkáních chybělo a já jim za to děkuji. Vzhledem k předchozím výsledkům obou mužstev bychom před zápasem asi brali bod, ale v závěru jsme sahali po třech a nakonec jsme rádi za dva. Utkání výborně odřídil hlavní rozhodčí, který nechal obě mužstva hrát a hru zbytečně nekouskoval. A už vůbec nebyl vztahovačný na nějaké ty slova, která během utkání vždycky padnou, na což jsme doplatili před týdnem - zkrátka pískal s nadhledem, který k dobrému rozhodčímu patří.

Utkání jsme začali s defenzivnější taktikou a čekali, že na nás domácí vlétnou. To se nestalo a tak jsme se začali postupně osmělovat a již v 7.minutě pálil na bránu Pištora. V 17.minutě jsme pak šli do vedení - Luboš Kracík dlouhým pasem našel Pištoru, ten z první hlavou dává míč do volného prostoru kam si naběhl Brož a na jeho střelu k tyči byl gólman krátký - 0:1. Ve 29.minutě trefují bránu poprvé domácí a Zítko míč vyráží na roh. O chvilku později mohlo být ještě veseleji, když si Brožův centr zpracoval Jakoubek, ale bohužel trefil jenom tyč. Ve 36.minutě naše obrana propadla a domácí hráč pádil sám na Zítka, ten ale včasným vyběhnutím střelu zneškodnil. Dvě minuty na to nám nebyl uznán gól pro ofsajdovou pozici hráče, který se míče ani nedotkl (pro Frantu Bartůňka: žádné dva metry, jak tvrdil delegát, jsem v pravidlech nenašel). Trochu nás to rozhodilo a z následného protiútoku nás potrestal přesnou střelou Mrázek - 1:1. Za toho stavu se šlo do kabin.

V prvních deseti minutách druhé půle si dvě dobré šance vypracovali domácí, v prvním případě ale z malého vápna překopávají bránu, ve druhém opět zachraňuje Zítko. To samé jsme pak zopakovali na druhé straně my - nahrávku Romana Poláka před bránu Valášek trefuje nad břevno, o minutu později předvede to samé Roman Polák po centru Pištory. V 60.minutě nás zachraňuje břevno a následnou dorážku vytahuje Zítko nad bránu. Hraje se nahoru - dolů a šance střídá šanci. Valášek obchází obránce a jeho střela těsně míjí bránu. Domácí kontrují rychlým protiútokem, který zastavujeme jen za cenu faulu a Kuta z penalty posílá Kunčice do vedení - 2:1. Tato branka nás ale nepoložila a vytrvale jsme se hnali za vyrovnáním. V 65.miutě se řítil sám na bránu Pištora, míč si ale ukopl a jeho střelu gólman vyráží. Akce ale nekončí, Pištora vrací míč před bránu a Jakoubek hlavičkuje vedle. Vyrovnání jsme se dočkali v 77.minutě - výborný dlouhý výkop Zítka, Jakoubek utekl obráncům a na jeho střelu neměl gólman nárok - 2:2. Konec zápasu pak nebyl pro slabší povahy. V 84.minutě nás opět zachraňuje břevno, na druhé straně střílí těsně vedle Bartůněk. V 87.minutě vystřelil Jakoubek, jeho střela lízla obránce a míč zapadl přesně za tyč - 2:3. To však ještě nebylo všechno, navíc rozhodčí nastavoval dvě minuty. Na konci první minuty nastavení jsme vhazovali aut u rohového praporku domácích. Místo, abychom tam míč podrželi, odevzdali jsme ho domácím, ti podnikli rychlý útok, na jehož konci byla přesná střela Denka - 3:3. Do konce zbývalo 30 vteřin…

Rychle se stmívalo, ale následovat musely ještě penalty. Domácí zřejmě nechtěli čekat na úplnou tmu a tak penaltový rozstřel značně urychlili. Jejich první penaltu Zítko vyrazil, další dva střelci mířili mimo bránu. A protože naši střelci byli stoprocentní (postupně Jakoubek, Valášek a Bartůněk), stěhují se dva body do Hostinného.

Do konce podzimu zbývají ještě tři kola. V tom dalším v sobotu 29.10. na našem hřišti přivítáme mužstvo SK Sobotka, výkop je již ve 14,30 hod. V tradičních předzápasech nejprve vyzvou starší žáci Hořice (10,00) a dorostenci se utkají s Českým Meziříčím (12,00).