Zpátky na zem - derby jasně pro domácí ...

Sestava: Horák J. - Kracík L. - Brož, Marek, Polák D. (24. Kracík D.) - Rodr (46. Pištora), Bartůněk, Šmucer, Polák R. (71. Slavík M.) - Maličký T., Jakoubek (46. Valášek)

Branky: 22. a 61. Tomčík, 9. Žďárský, 29. Zdržálek

ŽK: 1:1 (51. Kracík D.)

Rozhodčí: Kánská - Junek, Jiříček

Diváků: 350

V krkonošském derby jsme podali špatný výkon - za půl hodiny jsme 3:0 prohrávali a bylo po zápase. Domácí nás předčili fotbalovostí a nasazením a zaslouženě zvítězili, k čemuž jim gratulujeme. K výkonům z minulých zápasů jsme se ani nepřiblížili a o to více mrzí, že jsme rekordní návštěvě a hlavně našim fanouškům nic nepředvedli.

Domácí se ujali vedení již v 9.minutě po rychlé kombinaci, kdy z našich hráčů nikdo nehlídal nikoho, míč šel z levé strany před bránu a Žďárský otevřel gólový účet utkání. |My jsme poprvé vystřelili, ale nad bránu, v 16.minutě Jakoubkem. Ve 21.minutě mohl vyrovnat Roman Polák po přímáku Marka, ale v dobré pozici nohou promáchl. A tak se o minutu později opět radovali domácí po podobné akci jako při prvním gólu - tentokrát střílel Tomčík. Ve 24.minutě všichni na hřišti viděli hraní rukou ležícího obránce po střele Poláka - tedy všichni kromě rozhodčích. A tak co se nepískalo na jedné straně bylo odpískáno na straně druhé - faul a penalta, kterou proměňuje Zdržálek. Ve 34.minutě měl jít pod sprchy domácí stoper Pleva, který nakopl Romana Poláka do zadních partií těla tam kde končí záda (zkrátka do prdele), ale neviděl ani žlutou kartu. Dvě minuty na to pelášil sám na gólmana Bartůněk, ale po dlouhé kličce přišla slabá střela z úhlu na bránu, kterou vykopl domácí hráč.

Po změně stran tempo ze strany domácích trochu opadlo, zatímco my jsme pokračovali v mdlém výkonu. Do šancí se dostali pouze střídající dorostenci Valášek se Slavíkem, ale nebylo jim přáno. A tak se prosadili ještě jednou domácí v 61.minutě. To se špatně domluvili vyběhnuvší Horák s Markem, do míče šťouchl Tomčík a bylo vymalováno.

I přes některé chyby hlavní rozhodčí jsme si tentokrát bodovat nezasloužili. Je třeba se z toho poučit a o nápravu se pokusit v sobotu 15.10., kdy na vlastním hřišti přivítáme od 16,00 hod. FK Černilov. V tradičních předzápasech nejprve vyzvou starší žáci Dvůr Králové nad Labem (11,30) a dorostenci se utkají s celkem Meziměstí / Teplice (13,30).