Tatran Hostinné - FK Náchod "B" 3:1 (2:1)

Sestava: Zítko - Horák L. - Šmucer, Valeš, Polák D. (62. Pištora) - Bartůněk (56. Valášek), Marek (24. Brož), Kracík L., Polák R. (82. Slavík M.) - Maličký T., Jakoubek (74. Rodr)

Branky: 5. a 15. Horák L., 80. Rodr - 8. Vejprava J.

ŽK: 3:2 (31. + 76. Valeš, 58. Jakoubek, 67. Šmucer)

ČK: 1:0 (76. Valeš)

Rozhodčí: Rychtár - Junek, Šiling

Diváků: 180

Ve šlágru kola o čelo tabulky nás hosté často přehrávali a i přestříleli. O výsledku však rozhodují vstřelené góly a těch jsme dali více my. V první čtvrthodině padly hned tři - my jsme se dvakrát prosadili jak přes kopírák, kdy Jakoubek posadil míč na hlavu Horáka, za hosty se trefil rovněž hlavou nestárnoucí hrající trenér Vejprava. Ve druhé půli nás Náchod dostal pod tlak, recept na výborně chytajícího Zítka ale nenašel. Naopak deset minut před koncem, kdy už jsme hráli bez vyloučeného Valeše, uzavřel skóre zápasu krásnou střelou Rodr. Zápas hodně bolel, máme zraněné a vyloučeného, ale kluci se znovu přesvědčili, že pokud nechají na hřišti vše, tak se dá hrát s každým.

Zřejmě v poslední krásné podzimní sobotě jsme přivítali vedoucí celek tabulky rezervu divizního Náchoda. Byl to zřejmě zatím náš nejfotbalovější soupeř, a i když jej zdobila tvrdá hra, potvrdil, že není v čele tabulky náhodou. Než se však stačil v Hostinném rozkoukat, už prohrával. To v 5.minutě po faulu na Romana Poláka zahrával trestný kop Jakoubek, ve vápně nejvýše vyskočil Luboš Horák a hlavou nás poslal do vedení. Za tři minuty jsme o něj ale přišli, když se po rohovém kopu prosadil rovněž hlavou padesátiletý hrající trenér Náchoda Jarda Vejprava - 1:1. Našimi hráči to ale neotřáslo a v 15.minutě šli znovu do vedení po stejné akci - Jakoubek na Horáka a bylo to 2:1 (hostující gólman si bude Luboše asi dlouho pamatovat). Hosté pak zapnuli na vyšší obrátky, ale obrana v čele s gólmanem Zítkem do konce poločasu odolávala.

Jak skončila první půle, tak začala i druhá a patnáct minut jsme se pouze bránili, hostům však tentokrát nebylo přáno. V 60.minutě mohl završit hattrick Horák, který po rohu Jakoubka tentokrát mířil hlavou nad bránu. V 75.minutě šel pod sprchy po druhé žluté kartě Valeš, následný přímý kop rozehráli hosté signálem na volného hráče a jeho střela lízla břevno naší branky. A tak opět platilo nedáš - dostaneš. V 80.minutě vybojoval míč Valášek, od rohového praporku obešel obránce, zpětnou přihrávkou našel Maličkého, jehož střelu obrana zablokovala a odražený míč uklidil do sítě nádhernou střelou Rodr. Hostům ke vstřelení branky pak nepomohlo ani sedmiminutové (!!!) nastavení a tak mohla vypuknout velká radost. Naši hráči utkání odjezdili a poděkování patří všem, zvláště pak třem dorostencům, kteří nám tradičně po svém zápase ještě šli pomoci. První místo v tabulce nepřeceňujeme a s pokorou se těšíme na další zápas, kterým bude derby ve Vrchlabí.

A to vypukne v neděli 9.10., výkop je již v 16,00 hod., odjezd je auty ve 14,40 hod., sraz na Tatranu ve 14,30 hod.